PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wchodzi mi strona logowania do zaplecza



part73
30-09-2016, 17:45
Cześć. Zgłupiałem dzisiaj.
Nagle, nie wiem dlaczego, nie mogę wejść na stronę logowania do zaplecza stron. Wpisuję w przeglądarce (jak zawsze) "domena.pl/administrator" i automatycznie przełącza mnie na stronę (czyli np. "domena.pl"). Wpisywałem też "domena.pl/administrator/index.php"; "https://...; i nic, za każdym razem wrzuca mnie bezpośrednio na moją stronę. Kontaktowałem się z administratorem serwera, z którego korzystam. Twierdzą z pełną stanowczością, że u nich wszystko gra. Uzyskałem FTPa, wgrałem... i NIC!
Proszę o pomoc, bo jestem bezradny.

moje
30-09-2016, 21:11
A co z .htaccess?

Jola
30-09-2016, 21:20
Pewnie zainstalowany Admin Tools

part73
01-10-2016, 07:53
A co z .htaccess?

To jakiś trop! Dziękuję... A czego konkretnie powinienem e nim szukać? Co może być nie tak?

- - - Updated - - -

JOLA - Tego pewien nie jestem. Sprawdzić nie jestem w stanie, bo... nie mogę się zalogować do zaplecza :)
Dziękuję za podpowiedź.

moje
01-10-2016, 10:04
W bazie danych możesz sprawdzić.

zwiastun
01-10-2016, 19:48
Przyczyny mogą być różne. Najczęstszą jest ustawienie dodatkowego zabezpieczenia np. za pomocą komponentu Admin Tools, na co zwraca uwagę @Jola.
Jeśli jesteś administratorem (głównym administratorem), to wiesz albo powinieneś wiedzieć od głównego administratora o skonfigurowaniu takiego zabezpieczenia (ma ono postać dodatkowego członu w adresie strony, np. .../administrator/?haslo.
Odpowiedź na Twoje pytanie zna więc ktoś z administracji Twojego serwisu. Jeśli to tylko Ty jesteś administratorem i nie konfigurowałeś tego typu zabezpieczeń, to może być efekt włamania na stronę.

part73
01-10-2016, 21:55
zwiastun - Bardzo dziękuję, za wyczerpującą odpowiedź :). Wygląda właśnie na to, że to niestety efekt włamania na stronę.
Czy w takim wypadku jest jakieś znane rozwiązanie?

zwiastun
02-10-2016, 14:08
Nie ma "znanych" rozwiązań - trzeba obadać stronę, do czego potrzebna jest i wiedza, i doświadczenie. Postępowanie po włamaniu opisałem w artykule dostępnym na stronie głównej joomla.pl. Poczytaj

part73
02-10-2016, 14:46
Dziękuję. No właśnie tego mi brakuje (wiedza i doświadczenie). Pozostaje mi tylko determinacja, aby znaleźć rozwiązanie :)

- - - Updated - - -

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy (???) Czy problem, który opisuję, może być związany z wgraniem dodatku AdminExile???
Tak mi teraz "zaświtało", że wgrałem go ostatnio... Wydaje mi się, że po tym się jeszcze logowałem, choć teraz, to już niczego pewien nie jestem.

zwiastun
02-10-2016, 16:20
Ależ oczywiście! To dodatek, którym (podobnie jak AdminTools) ustawia się dodatkowe zabezpieczenia dla obszaru administracyjnego. Jeśli zainstalowałeś ten dodatek, to go także zapewne jakoś skonfigurowałeś, a konfigurując ustaliłeś np. klucz dostępu, czyli dodatkowy człon adresu /administrator?klucz, możliwe że z dodatkowym tokenem /administrator?klucz=wartość.
Zapoznaj się z dokumentacją dodatku (ja go akurat nie stosuje, więc zbytnio nie pomogę). Ale możesz spróbować wyłączyć dodatek w bazie danych (znajdziesz go w tabeli #__extension - aby wyłaczyć, trzeba zmienić wartość w polu enabled na 0).

zwiastun
02-10-2016, 16:24
PS
Z dokumentacji wynika, że możesz zażądać przesłania Ci danych logowania na Twój adres email
/administrator?email=twoja_nazwa_uzytkownika

szydlak
02-10-2016, 18:11
skoro nie pamiętasz dokładnie to jest prawdopodobne że masz domyślny URL key "adminexile" i poprostu włączyłeś dodatek. Czyli wchodzisz na stronę twojadomena.pl/administrator/index.php?adminexile

part73
02-10-2016, 18:30
JEST! :) Dokładnie to!!! Dziękuję WAM wszystkim za pomoc, szczególnie zwiastun i szydlak.

szydlak
02-10-2016, 19:20
Akurat wczoraj konfigurowałem sobie ten dodatek i jeszcze pamiętałem domyślny URL key. Proponuje zostawić ten dodatek włączony tylko zmienić URL key. Jak zmienisz to wyżej masz adres wygenerowany do logowania.

part73
02-10-2016, 21:15
Dziękuję szydlak. Dokładnie tak zrobiłem. :)

ktos
06-10-2016, 11:42
Pytanie do Jola.
A jeśli zainstalowany admin tools to co??? Pytam, bo właśnie zauważyłem, że również nie mogę się dostać do zaplaecza a mam właśnie zainstalowany ten komponent.

Jola
06-10-2016, 12:06
W #6 tego wątku @Zwiastun odpowiedział na Twoje pytanie :).

ktos
06-10-2016, 12:32
Dzieki za tę odpowiedź ale własnie wszedłem aby napisać, że problem już rozwiązałem. I problem był po stronie Admin toola.