PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie na bez www na www - po co i dlaczego?



Grzegorz_n
07-10-2016, 17:33
Witam :)

Mam pytanko do użytkowników zorientowanych w temacie.

Złożyłem do kupy stronę na domenie bez www, czyli mojadomena.pl Ale czytałem trochę o SEO i wyczytałem, że należy zrobić przekierowanie 301 w .htaccess, aby strona wyświetlała się z www, czyli www.mojadomena.pl. Dalej przeczytałem, że nie ma to żadnego znaczenia dla pozycjonowania i jest to kwestia wyboru - jak się chce mieć stron widoczną na pozycjach w Google. Dlatego też chciałem Was zapytać:

1. W jakim celu zaleca się to przekierowanie i jakie są z tego inne korzyści skoro nie dla pozycji?
Oczywiście jaki są ujemne strony braku przekierowania na www?
Jakiś wpływ na inne kwestie dotyczące witryny lub dalszych działań związanych z witryną?
Może wchodzi w rachubę jakaś moda z tym związana, np ładniej wyglada?
Może jest jakieś specjalne/szczególne zalecenie dla witryn opartych o Joomla? (Wordpress podobno sam domyślenie przekierowuje na www, więc może musi to mieć jakiś sens)

2. Co powinienem zrobić, kierować na www, czy pozostawić jak jest? Co Wy najczęściej robicie i czym się kierujecie przy podejmowaniu decyzji?

3. Narzędzia Webmastera w Google też pytają, jak ma być strona wyświetlana, czy to oznacza, że nie muszę korzystać (oczywiście jeżeli zdecyduję się na to) z przekierowania wykorzystując .htaccess, bo Google może to zrobić za mnie, jeżeli właśnie tak zdecyduje?

4. Jeszcze jedna rzecz nasunęła mi się. A może zaczęło mieć znaczenie, czy w prostych adresach jest widoczna końcówka html, czy też nie? Jak tutaj najczęściej postępujecie?

Doradźcie coś proszę, bo jak się domyślam z banalnej rzeczy, powstało mnóstwo pytań i wątpliwości, a robota utknęła w korku.


Z góry wielkie dzięki :)