PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz modulowy na Joomla 1.5



Hansolo
10-10-2016, 21:42
Szukam kalendarza modulowy na Joomla 1.5, jakiegoś dobrego?
(pytam bo w extensions.joomla.org juz nie ma 1.5)
ktos ma moze coś?

zwiastun
11-10-2016, 00:58
marne szanse

Gall Anonim
11-10-2016, 15:16
A co to jest kalendarz modułowy?

zwiastun
11-10-2016, 15:20
Kalendarz z modułów?

Hansolo
11-10-2016, 21:39
kalendarz w module, taki plugin lub komponent, ale jak nie wiecie co to, to trudno,
panowie :)

Karol99
11-10-2016, 23:03
Obejrzyj to (http://software.albonico.ch/joomla-components/simplecalendar.html) (chyba kiedyś testowałem, ale raczej nie użyłem w produkcji).

Hansolo
12-10-2016, 13:41
tylko z potrzebuje pod Joomle 1.5

zwiastun
12-10-2016, 14:00
@Hansolo, proszę Cię o elementarną staranność językową. Już Ci żartobliwie zwrócono uwagę, pytając, co to jest "kalendarz modułowy" - zignorowałeś ją odpowiedzią, którą potraktowałem jako żartobliwą. Ale kiedy prosisz o coś "pod Joomle", to wybacz, ale nie respektujesz podstawowych warunków używania nazwy naszego systemu, który nazywa się Joomla. I jeśli tę nazwę musisz nie wiadomo po co odmieniać, to "JoomlĘ", choć jedynie poprawna forma to po prostu "Joomla" (bo to nieodmienny przysłówek, jak 'razem' - mówimy zatem np. Razem jest przysłówkiem oraz Używam razem. A nie 'razema'.)

Zajrzyj na joomlaos.de, może jeszcze serwują rozszerzenia dla Joomla 1.5. Poszukiwanie w 8 lat po zamknięciu projektu rozszerzeń do niego jest karkołomne. Osobiście dysponuję takim zbiorem, ale Ci nie udostępnię z prostego względu: wszystkie te rozszerzenia są przestarzałe, a przez to narażone na zhakowanie. Ja Ci udostępnię, za miesiąc będziesz miał włamanie, a potem słuszne pretensje, że dostałeś jakiś dziurawy kod.

Witrynę w Joomla 1.5 należy migrować do najnowszej wersji Joomla albo uzmysłowić właścicielowi, że to jak z częściami do bardzo starego samochodu. Można wprawdzie wymienić, ale to ręczna robótka i koszt jak na specjalne zamówienie dla wielbiciela staroci (i nie próbuj mi nic tłumaczyć, mam także witrynę na Joomla 1.0)

Hansolo
12-10-2016, 18:25
co do strony tej na J1.5 migracja do J3.x duzo roboty (500 art.) a strona należy do stowarzyszenia, a mam takich stron jeszcze kilka,
wiec póki co to narazie jeszcze J1.5,

dzieki za joomlaos.de, poszukam,

- - - Updated - - -

już mam, ale dzieki za starania,
Jevents 2.2 - Calendar Module

(https://www.jevents.net/downloads/category/71-jevents-22)pozdrawiam

zwiastun
12-10-2016, 18:53
Musisz zainstalować komponent JEvents, żeby korzystać z tego modułu kalendarza. To nie jest samodzielny moduł.
Przeniesienie witryny z 500 artykułów z Joomla 1.5 na 3.6.2, jeśli nie ma tam zbyt przestarzałych i nierozwijanych rozszerzeń, to dla średnio wyćwiczonego administratora pestka. Nawet gdy to jest kilka takich witryn, dasz radę.

Hansolo
12-10-2016, 22:38
mam komponent JEvents, dziala z modułem, szkoda tylko ze po najechaniu na datę wyświetla sie alt-text: "Go to calendar - current day" a nie nazwa wydarzenia, tylko dopiero po kliknięciu,