PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery



greggor78
13-10-2016, 10:45
Witam
Z czego może wynikać problem, iż po opublikowaniu zdjęć w artykule i po kliknięciu w lupę z plusikiem mogę oglądać te zdjęcia które są dodane do danego artykułu. Jeśli natomiast kliknę w miniaturkę, ale w lupę z plusikiem to zdjęcie wyświetla się większe, a przechodzenie strzałkami powoduje wyświetlanie zdjęć z innych artykułów. Link do przykładowego artykułu (http://www.lgdbeskidgorlicki.pl/index.php/2-uncategorised/125-stoisko-lgd-w-bobowej.html)

szydlak
13-10-2016, 18:29
A nie masz czasem dwóch dodatków np content image gallery sigplus?

greggor78
13-10-2016, 21:30
A nie masz czasem dwóch dodatków np content image gallery sigplus?

Sprawdziłem i nie widzę, ani takiego, ani żadnego podobnego dodatku...

szydlak
13-10-2016, 21:46
Ale coś jest bo wyświetla Ci w dwóch różnych stylach te fotki. Coś w stylu Diginix Lightbox

Karol99
13-10-2016, 23:23
Wygląda na to, że szablon ma wbudowany (lub tylko instalowany razem z szablonem) wynalazek typu shadowbox/fancybox. Ty doinstalowałeś SIG - i otwierają się dwa shadowbox-y jeden na drugim.

greggor78
16-10-2016, 17:15
Wygląda na to, że szablon ma wbudowany (lub tylko instalowany razem z szablonem) wynalazek typu shadowbox/fancybox. Ty doinstalowałeś SIG - i otwierają się dwa shadowbox-y jeden na drugim.

Czy można się tego jakoś pozbyć/wyłączyć?

Karol99
17-10-2016, 21:17
Najprościej - zrezygnować z SIG i pozostać przy tym wbudowanym.

Jeśli nie podoba się działanie wbudowanego i wolałbyś SIG - to musisz sprawdzić:
- albo jest możliwość jego wyłączenia w ustawieniach szablonu
- albo jest to dodatkowym pluginem, który można wyłączyć (sprawdź na zapleczu: Rozszerzenia --> Dodatki) - w obu przypadkach rzecz jest prosta...
- jeśli ani jedno, ani drugie - to jest wbudowany w szablon "na sztywno" i trzeba ingerować w jego kod, co jak mi się wydaje może być dla Ciebie trudne.

Można jeszcze próbować korespondować z twórcą szablonu, ale z doniesień na forum wynika, że zwykle jest to kłopotliwe :(

greggor78
18-10-2016, 00:00
Najprościej - zrezygnować z SIG i pozostać przy tym wbudowanym.

Jeśli nie podoba się działanie wbudowanego i wolałbyś SIG - to musisz sprawdzić:
- albo jest możliwość jego wyłączenia w ustawieniach szablonu
- albo jest to dodatkowym pluginem, który można wyłączyć (sprawdź na zapleczu: Rozszerzenia --> Dodatki) - w obu przypadkach rzecz jest prosta...
- jeśli ani jedno, ani drugie - to jest wbudowany w szablon "na sztywno" i trzeba ingerować w jego kod, co jak mi się wydaje może być dla Ciebie trudne.

Można jeszcze próbować korespondować z twórcą szablonu, ale z doniesień na forum wynika, że zwykle jest to kłopotliwe :(

Dzięki za odpowiedź. No to może po kolei:

- zrezygnować z SIG mogę, ale ten wbudowany przewija wszystkie zdjęcia jak leci, a nie z konkretnego katalogu...
- w ustawieniach szablonu nie ma takiej funkcji
- pluginy wcześniej sprawdzałem i też nic nie znalazłem
- co do kodu to faktycznie się nie znam, a kontakt z autorem jest więcej niż kłopotliwy. Obiecał mi naniesienie poprawek do tego właśnie szablonu i trzeci miesiąc nie mogę się doczekać. Mailowałem wielokrotnie, dzwoniłem również. Obietnicy żadnej nie dotrzymał. Ani raz się nie zalogował na stronie...

Kilka razy kupowałem jego templatki, ale ta będzie niestety ostatnia...

Apropos, czy ktoś podjąłby się poprawienia tej templatki? Oczywiście nie za darmo. Propozycje proszę na priv