PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z koszykiem, gdy włącze regułe obliczeniową dla danej kategorii produktów



albertowy
13-10-2016, 16:29
Witam!

Mam problem z koszykiem, gdy włączę regułę obliczeniową dla danej kategorii produktów .

Mianowicie.. Chcę ustawić 5% rabatu dla produktów w danej kategorii. Tworzę nową regułę obliczeniową. Wybieram działanie matematyczne które ma na celu odejmowanie 5% od ceny brutto. Regułę przypisuje do danej kategorii i danej grupy klientów. Wszystko zapisuję. Dodaje do koszyka produkt z ceną o 5% mniejszą i przechodzę do koszyka. Wtedy to nie mogę wybrać metody wysyłki i płatności. Coś to blokuję. Gdy dodam produkt bez tej reguły, wszystko działa.

Pytanie brzmi zatem co może być przyczyną takiej sytuacji?

Pozdrawiam.

noras
14-10-2016, 09:11
@albertowy - a przesyłki masz skonfigurowane dla danego przedziału cenowe po rabacie? Sprawdź przedziały dla kwoty zamówienia w przesyłce płatności. Sprawdź czy minimalna kwota zamówienia w sklepie jest niższa niż ta po rabacie -5%.

albertowy
14-10-2016, 18:24
Dzięki za odpowiedź.

Sytuacja wygląda tak..

Dane zawsze ustawione były w taki sposób:

W "dane sklepu" "Minimalna wartość jednorazowego zamówienia" ustawiona jest na 0"
W "metody wysyłki" w utworzonej "pocztex kurier48" - "Minimalna wartość zamówienia" również na 0
W "metody wysyłki" w utworzonej "pocztex kurier48" - "Minimalna liczba produktów" na 0
W "metody płatności" w utworzonych "Lista zamówień" też na 0.

Jak możesz to zajrzyj na tą stronę z którą mam problem.

Ustawiłem regułę obliczeniową -5% na kategorie "poidełka"
http://www.karpzoo.pl/dlapsa/akcesoria-do-karmienia/poidelkadlapsa.html

Gdy wrzucisz ten produkt do koszyka i przejdziesz do niego, nie będziesz mógł wybrać metody płatności. Loga przy wyborze nie będą się wyświetlały. Sposób dostawy jest jeden dlatego nie ma możliwości wyboru.
8897

Dla porównania dodaj każdy inny produkt i wszystko działa.
8898

noras
15-10-2016, 12:55
Problem jest w One Page Checkout. Masz konflikt w JS, OPC tam ładuje dynamicznie jQuerowo dane, i modyfikuje strukturę htmla.
Błąd w konsoli:

{jQuery("#total_amountfulldiv").show();document.id('total_amount').set('text',js on.price.billDiscountAmount);}
Nie może ustawić tekstu...

Jak dla mnie, sprawdź czy OPC masz aktualny. Najprawdopodobniej OPC nie dostaje odpowiednich danych (i próbuje ustawić NULL'a). Albo nie widzi kontenera... ;) poszukaj po tetsuj ;)
Ja nie mogę tego dokładnie sprawdzić.

albertowy
15-10-2016, 19:08
Póki co sprawdziłem OPC. Jest aktualny. Zatem dzięki jeszcze raz i kombinuje dalej :)