PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenie szablonu



jarecki
20-03-2007, 17:01
Witam

Używam szablonu 247shock_blue_452. Zaadoptowałem go pod własne potrzeby i działa bardzo fajnie, ale chciałbym go nieco rozszerzyć. W jaki sposób się do tego zabrać? lub może jest taki już zrobiony przez kogoś i można użyć, jeżeli ktoś wie to czy możecie mi wskazać gdzie go znależć?

dzięki wielkie:)

Viking
20-03-2007, 17:16
W pierwszej kolejności Twoje podejrzenia powinna wzbudzić własność 'width:' w arkuszu CSS, jeśli szablon jest poprawnie napisany to nie będziesz musiał zaglądać do pliku index.php, jeśli nie, to tam też poszukaj 'width:' oraz 'width='.

Zapewne nie wystarczy zmienić wartości w jednym miejscu. Koniecznie po dokonaniu zmian sprawdź czy strona wyświetla się poprawnie w różnych przeglądarkach.

jarecki
20-03-2007, 17:17
dzięki wielkie.... Zainstalował pomost do SMF i poprostu w tej chwili nie mieści mi się treść w szablonie i nieco chcę go zwiększyć....

Zatem niorę się do dzieła....

pozdrawiam

jarecki
20-03-2007, 23:16
Okey trochę walczę ale nie wiem jak się za to zabrać zmieniłem kilka ustawień ale za bardzo nie wpłynęło to na zmianę szerokości szablonu...

Będę walczył dalej.....

ennder
21-03-2007, 11:49
Cześć!
Mam pytanie:
- jak sprawić aby templatka automatycznie dostosowywała się do rozdzielczości. ekranu? Możecie pomóc? Dzięki i pozdrawiam!

ennder
04-04-2007, 14:16
Cześć!
To znowu ja:] Kolejna kwestia:
ściągnąłem następującą templatkę:
http://www.joomlactive.com/Remository/Download/Joomla_Templates/Jactive_Water/

na wyższych rozdzielczościach mi wariuje:|Wiecie jak temu zaradzić? Dzięki za info i pozdrawiam!

trytyt
03-05-2007, 02:22
Witam

Używam szablonu 247shock_blue_452. Zaadoptowałem go pod własne potrzeby i działa bardzo fajnie, ale chciałbym go nieco rozszerzyć. W jaki sposób się do tego zabrać? lub może jest taki już zrobiony przez kogoś i można użyć, jeżeli ktoś wie to czy możecie mi wskazać gdzie go znależć?

dzięki wielkie:)

troszki niebardzo dziala na poczatku powiem ze chodzi o madeyourweb
czyli jest to jedna ze skorek dostepnych odrazu po instalacji joomla wszytko wniej jest ok dostosowalem ja do swoich potzreb tylko nieda sie jej rozciagnac edytowałem plik index php zmieniajac wartosci z 800 na wieksze i strona rozciagnela sie coprawda ale w srodku artykuły sa left a jak tylko zmienie w 2 parametrach z 800 na cokolwiek innego to artykuły sa w kosmosie robi sie totalna sieczka teraz edytowałem style css to znowusz cala strona zjezdza na lewo

#pagewidth-1000{
width:770px;
text-align:left;
margin-left:auto;
margin-right:auto;
background: transparent url(../images/back_all.gif) repeat-y 0px 140px;
margin-bottom: 20px;
}

#pagewidth-1248{
width:970px;
text-align:left;
margin-left:auto;
margin-right:auto;
background: transparent url(../images/back_all1024.gif) repeat-y ;
margin-bottom: 20px

przykladowe wartosci jakie podawalem chodzi ogolnie o to aby wiecej miejsca bylo na artykułby i lepiej to bedzie wygladało
pomoze ktos?