PDA

Zobacz pełną wersję : "Płynna" szerokość modułu facebook'a



palma
15-10-2016, 00:56
Witam!

Pewnie będzie to dla Was banalne pytanie, ale wciąż gdzieś popełniam błąd i nie umiem sobie z tym poradzić.

Zainstalowałem moduł "mod_fblikebox". Po umieszczeniu go na stronie, zmiana jego rozmiaru dowolna jest jedynie w pixelach.
Strona dostosowuje się do rozdzielczości ekranu i niestety po jej zmniejszeniu, moduł fb "wystaje" poza pozycję, na której jest umieszczony.
Chciałbym, by tak jak wszystko, automatycznie się zmniejszał. Czy istnieje taka możliwość? Np. by rozmiar był w procentach?

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno i mnie zrozumieliście. A adresu strony niestety Wam nie podam, gdyż robię ją na local'u.


Zdaję sobie sprawę, że ten szczegół będzie leżał gdzieś w kodzie (css'a nie posiada). Niestety ja nie potrafię go znaleźć - może gdzieś tu:


<?php case 2: // HTML5 ?>


<?php if($params->get("facebookRootDiv", 1)) {?>
<div id="fb-root"></div>
<?php }?>


<?php if($params->get("fbLoadJsLib", 1)) {?>
**********(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = "//connect.facebook.net/<?php echo $locale;?>/all.js#xfbml=1<?php echo $facebookLikeAppId;?>";
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>
<?php }?>


<div class="fb-like-box"
data-href="<?php echo $params->get("fbPageLink");?>"
data-width="<?php echo $params->get("fbWidth");?>"
data-height="<?php echo $params->get("fbHeight");?>"
data-colorscheme="<?php echo $params->get("fbColour");?>"
data-show-faces="<?php echo $params->get("fbFaces", 1); ?>"
data-border-color="<?php echo $params->get("fbBColour", "");?>"
data-stream="<?php echo $params->get("fbStream", 1); ?>"
data-header="<?php echo $params->get("fbHeader", 1); ?>"
data-force-wall="<?php echo (!$params->get("facebookForceWall")) ? "false" : "true";?>"></div>
<?php break; ?>


Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

zwiastun
15-10-2016, 13:58
Niestety, "ten szczegół" nie leży w CSS, leży w kodzie dodatku, w którym masz m.in. deklarację szerokości i wysokości (wiersze data-width i data-height.
NIe wiem, co się stanie, gdy wpiszesz tutaj np. zamiast

<?php echo $params->get("fbWidth");?>
100%,
ale możesz spróbować

palma
15-10-2016, 20:38
Dziękuję za odpowiedź, ale niestety tak, jak poprzednio nic to nie pomogło :(

szydlak
15-10-2016, 22:29
Przecież w ustawieniach zaawansowanych modułu jest ustawienie Responsive: Tak/Nie. Trzeba dać tak :). A kod zmieniony wrócić do wyjściowego.

palma
15-10-2016, 23:37
Tak czułem, że rozwiązanie okaże się prostsze niż myślę - a ja kombinowałem w kodzie. :zly: Szydlak dziękuję Ci bardzo! :up: Zamykam temat :)