PDA

Zobacz pełną wersję : Inne wyświetlanie modułu na stronie startowej



james.bien
16-10-2016, 20:37
Witajcie!
Próbuję rozgryźć szablon jSzkola pobrany z projektu "Kuźnia dostępnych stron". Korzystam na razie z szablonu startowego, żeby się tego nauczyć. Na razie próbuję to powoli ogarniać - jak pracowało się na starszej wersji Joomla trzeba teraz to na nowo sobie w głowie poukładać.
Ale do rzeczy. Na początek zatrzymałem się na takim oto problemie.
Po kliknięciu na jedno z poleceń z menu na jednej z podstron w sekcji right-column wyświetla się moduł (znajdują się tam elementy graficzne (ikonki) i podpisy pod nimi, kliknięcie na nie ma spowodować przejście na kolejną stronę.) Ustawienie tego samego modułu w sekcji right-column na stronie startowej wyświetla się już bez tych elementów graficznych (co ciekawe znikają one wówczas również na podstronie).
W uwagach w tym module autorzy umieścili informację, że moduł wyświetlany jest na konkretnej stronie (w moim konkretnym przypadku na stronie "Koła i zespoły"). Może to jest jakaś wskazówka.
Ponieważ uczę się tej nowej "struktury" może podpowiecie, gdzie szukać rozwiązania. Chciałbym zatrybić i ruszyć dalej.

Dzięki za sugestie
Pozdrawiam
JB

zwiastun
16-10-2016, 22:19
1. Skonfiguruj swój edytor TinyMCE, bo zapewne niszczy kod HTML tego modułu (http://dostepny.joomla.pl/warsztat/dobre-praktyki/tworzenie-i-utrzymanie-serwisu/130-problemy-z-tinmyce)
2. Trudno mi powiedzieć dokładnie kiedy, ale na pewno wkrótce, zostaną opublikowane odnowione i uaktualnione pakiety startowe JSzkoła.

james.bien
17-10-2016, 21:08
Czołem!
Dzięki za odpowiedź.
Może okaże się pomocne.
Po wskazówkach zwiastuna przeprowadziłem testy:

1. Skonfiguruj swój edytor TinyMCE, bo zapewne niszczy kod HTML tego modułu (http://dostepny.joomla.pl/warsztat/d...lemy-z-tinmyce)
1. edytor TinyMCE bez konfiguracji wskazanej przez zwiastuna - moduł poddany operacji przetwarzaj - zachowaj oryginalny język - zachowaj oryginalny język - zachowaj oryginalny poziom - skopiuj - na stronie startowej wyświetla się bez ikonek tylko z napisami (tak jak opisywałem wyżej) - czyli nie tak, jakbym chciał
2. edytor TinyMCE z konfiguracją wskazaną przez zwiastuna - moduł poddany operacji przetwarzaj - zachowaj oryginalny język - zachowaj oryginalny język - zachowaj oryginalny poziom - skopiuj - na stronie startowej wyświetla się z ikonkami i z napisami - czyli tak, jakbym chciał
3. jako domyślny włączyłem edytor JCE- moduł poddany operacji przetwarzaj - zachowaj oryginalny język - zachowaj oryginalny język - zachowaj oryginalny poziom - skopiuj - na stronie startowej wyświetla się z ikonkami i z napisami - czyli tak, jakbym chciał
Wniosek - chyba wcześniej coś robiłem nie tak, skoro wszystko teraz jest OK, a o ile pamiętam - przed wskazówkami robiłem chyba podobnie. O ile pamiętam wybierałem polecenie skopiuj zamiast przetwarzaj, ale czy to mogło mieć znaczenie?

2. Trudno mi powiedzieć dokładnie kiedy, ale na pewno wkrótce, zostaną opublikowane odnowione i uaktualnione pakiety startowe JSzkoła.
Czekam z niecierpliwością :), choć póki co pracuję na dostępnych szablonach i pewnie o coś jeszcze się zapytam.

Pozdrawiam
JB