PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie strony na inny serwer?



kiosho
23-10-2016, 11:44
Witam, mialem sklep www zainstalowany na serwerze nazwa.pl. Sklep zainstalowal mi autor sklepu. Chce go przeniesc na swoj serwer, wyeksportowalem wszystkie pliki z serwera, Wg autora brakuje bazy sql, chcialbym tutaj zweryfikowac te informacje bo mam wrazenie ze facet nie do konca wie w czym jest problem, raz mowi jedno innym razym cos innego. Czy sklep oparty na joomla ma faktycznie baze sql, jak przenosi sie go z serwera na inny serwer?

moje
23-10-2016, 11:51
Tak, jakby nie miał bazy danych, to by nie działa. Baza danych =/= pliki strony.

Odnoszę wrażenie, że jest na odwrót, to nie autor nie wie o co chodzi.

kiosho
23-10-2016, 12:10
Jakie rozszerzenie ma baza i w jakim katalogu sie znajduje?

dawidryba11
23-10-2016, 14:37
Wejdz w Panel Nazwy i poszukaj cos takiego jak bazy SQL.
Zaloguj sie do phpmyadmina i wyeksportuj baze do pliku. Na nowym serwerze zrob import.

Odezwij sie do mnie to moge Ci zrobic usluge przeniesienia strony.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

przem188
23-10-2016, 17:10
Łatwiej było zrobić kopię wszystkiego naraz akebą i na nowym serwerze przywrócić wszystko porzez kreator kickstart. Pliki strony i baza w jednym pliku.

moje
23-10-2016, 19:44
Jakie rozszerzenie ma baza i w jakim katalogu sie znajduje?

Jak napisałem wyżej, baza danych =/= pliki strony. Baza danych to nie tylko zbiór danych ale i pewne mechanizmy oraz relację między tymi danymi.

Gall Anonim
23-10-2016, 19:50
@kiosho niestety rozeszły się drogi twoje i twórcy sklepu - nie istotne jakie były przyczyny ale wszelkie opinie na jego temat proszę abyś zachował dla siebie.
Co do problemu - jak już tutaj wspomniano użyj https://www.akeebabackup.com/products/akeeba-backup.html - zainstaluj - wykonaj kopię, pobierz kopię i przenieś na nowy serwer - cała procedura wykonania kopi i odtworzenia z niej witryny jest pokazana na youtube.
Przeniesienie samych plików to połowa pracy - baza danych musi być również przeniesiona, przy pomocy akeeba wykonasz to jako jeden proces.