PDA

Zobacz pełną wersję : virtuemart 1.0.10 - krzaki w polish.php



nerhaa
20-03-2007, 21:31
Dopiero zainstalowałem virtuemart, mam zamiar postawić na nim normalny sklep, tylko zaczynam w to wątpić...

Brak polskich czcionek jest zmorą wszystkich, tak jak niepełne tłumaczenie (pracuję nad tym i dam znać jak skończę), tylko na nic poprawki w polskim tłumaczeniu, skoro po poprawkach na stronie i tak nie ma polskich znaków (L zamiast Ł, A zamiast Ą, etc) !!!!

Spójrzcie tylko na moduł logowania do virtuemart --> slim-handy.com
To już część z poprawionego pliku polish.php
Pomimo, że w pliku mam "Zapomniałeś hasła?" i tak wyświetla się Zapomniales hasla?:confused::confused::confused:

Jeśli problem polskich czcionek nie jest nadal rozwiązany (i pojawia się już od którejś wersji), to jak można uznawać ten komponent za warty uwagi?? Nikt nigdy nie napisał do autorów, że jest taki problem??:eek:

---
Aha, oczywiście w menu w adminie sklepu też są krzaki i nie ma to związku z kodowaniem bazy mysql, czy plikiem php raczej też nie...

Dylek
20-03-2007, 22:46
No strasznie mi Cie szkoda... Przepraszamy, ze nie zrobilismy jeszcze pelmnej polonizacji VM 1.0.10 - ale obiecujemy poprawe. Kiedy? Nie wiem. Jak bedzie na to czas. Jak masz z tym problem - zawsze mozesz sobie wyedytowac odpowiednie pliki i pozmieniac - na tym polega potega Open Source. Dalej Ci sie nie podoba? Mozesz napisac do autora skryptu ze jest dzieciolem, bo w language packu dolacza niekompletne tlumaczenia, nawymyslac mu i kazac zaprzestac tego niecnego procederu. Wciaz Ci nie pasuje? Zamow sobie gdzies sklep pisany pod Twoje widzimisie - tam placisz i wymagasz. A tutaj - no coz... Nie wymagam od Ciebie odrobiny szacunku dla ludzi poswiecajacych swoj czas na polonizacje, bo nie dla Ciebie to robia... I tak tego nie potrafisz docenic.

nerhaa
20-03-2007, 22:55
Brak polskich czcionek jest zmorą wszystkich, tak jak niepełne tłumaczenie (pracuję nad tym i dam znać jak skończę)

Naburmuszony kolega rzucający się jak pchła na nitce powinien najpierw przeczytać co napisałem zanim zacznie rzucać w moją stronę obelgi i sugerować moje złowieszcze nastawienie...

Jak napisałem pracuję nad dokończeniem polonizacji virtuemart i jak tylko będzie gotowa, to dam znać o pliku.

Post mój dotyczy nie niekompletnej polonizacji, tylko polskich znaków, które nawet po spolonizowaniu nie pojawiają się w sposób właściwy. I tak w samym module polskie znaki zamieniane są na normalne litery ( A zamiast Ą ), w rejestracji do virtuemart - jest wszystko ok, natomiast panel admina w sklepie to wielka krzaczarnia - dodam żeby uniknąć nieporozumień - pomimo, iż poprawiłem już część pliku polish.php...

Gwiezdne pozdrowienia dla admina co się oburzył, że ktoś tu coś napisał...

Dylek
21-03-2007, 10:27
Hmmm... masz racje. Przepraszam - nie doczytalem ze konczysz polonizacje, a wiec zwracam honor.
A moj post byl efektem tego, ze czytajac X poprzednich w podobnym wydzwieku czasem naprawde rece opadaja, ze robi sie cos a ludziska potrafia jedynie brac i narzekac - pomocy nie ofiarujac zadnej.

Co do VM i polskich znakow - przegrzebujac nasze forum i z kilku postow sumujac odpowiedzi mozna osiagnac w koncu poprawne wyswietlanie. I nie jest to kwestia pliku polish.php, a ktorychs z VM. Przydalby sie jakis art na ten temat.

Wzajemnie gwiezdne pozdrowienia od rzucajacego sie jak pchla na nitce i naburmuszonego admina :)

nerhaa
21-03-2007, 10:49
Zauważyłem tendencję traktowania open source'a a zwłaszcza joomli jak produktu komercyjnego, tak jakby Polskie Centrum Joomla miało oficjalny obowiązek supportu, etc. To się zresztą tyczy i pozostałych takich serwisów.

Z tłumaczeniem dochodzę do połowy (poprawiona część początkowa i końcowa).

Już wiem, że to nie jest wina polish.php bo w końcu chociażby rejestracja działa, kodowanie w mysql też nie ma nic do rzeczy.

Przypuszczam, że błąd jest na pewno w plikach admina gdzie się strasznie wykrzacza, i na pewno w module virtuemart i koszyk, gdzie są ucinane "ogonki". Jeśli znajdę jakieś rozwiązanie (chociaż dla modułów i frontendu)to dam znać.

Peace&love :)

kurtz
21-03-2007, 14:03
[...]

Dylek
21-03-2007, 17:52
Bedziesz w moim wieku to tez bedziesz mial klopoty ze wzrokiem :)

safemode
21-03-2007, 19:51
Przypuszczam, że błąd jest na pewno w plikach admina gdzie się strasznie wykrzacza, i na pewno w module virtuemart i koszyk, gdzie są ucinane "ogonki". Jeśli znajdę jakieś rozwiązanie (chociaż dla modułów i frontendu)to dam znać.

Dobrze kolega przypuszcza :)
http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=35407&postcount=4
To może częściowo pomóc, a do tłumaczenia polecam Pajączka i funkcję zapisz w kodowaniu (ISO 8859-2, utf-8 itp..). Swoją drogą, ciekawie się będzie działo, jak zacznie się konwersja obecnej J! i jej komponentów na 1.5, gdzie standardem mam być unicode. Juz widzę, te krzaczory.... :rolleyes:

nerhaa
21-03-2007, 23:08
JEST GIT - Dzięki wielkie!!

Mam pytanko do tłumaczenia przy okazji (kurczę się tu offtop robi):

Co to jest IBAN i jak przetłumaczyć typ konta bankowego:

checking -- jako prywatne/osobiste?
buisness checking -- jako konto firmowe ??
saving - tu nie wiem - oszczędnościowy????

kurtz
21-03-2007, 23:48
[...]

gomez
12-06-2007, 11:20
odsieze troche temat, powiedzcie mi jaki plik odpowiada za formularz rejestracji ?? chcialbym wywalic kilka pozycji z niego...

edit:
juz znalazlem