PDA

Zobacz pełną wersję : Powiadomienia / Wiadomości - uprawnienia zablokowane



niama
30-10-2016, 00:39
Witajcie. Próbuję nadać grupie Menager dostęp do odczytywania Powiadomień-Wiadomości. Zauważyłam, że dostęp do tego komponentu (w konfiguracji globalnej) ma tylko Super user i mimo, że chcę ustawić grupie Public uprawnienia na "Dozwolone", a potem tak samo dla Menager - wszystko jest w "uprawnienia wyliczone" jako "Niedozwolone (zablokowane)". Próbowałam też utworzyć nową grupę i tylko jej przypisać dostęp do Powiadomienia, ale nawet jak zrobię ją podrzędną do super usera, to nie dziedziczy uprawnienia od Super usera, a ustawienie na "Dozwolone" wylicza i tak na "Niedozwolone (zablokowane)".
Czyżby tylko Super user mógł czytać powiadomienia a jak chcę dać takie uprawnienia tylko jednemu użytkownikowi, to nie mam takiej możliwości?
Mam Joomla 3.6.4

zwiastun
30-10-2016, 00:57
Użytkownicy z grupy administratorzy i z grupy operatorzy mają prawo odczytywania adresowanych do nich powiadomień, więc po co mieszasz w uprawnieniach. Jakie dokładnie chcesz nadać uprawnienia temu użytkownikowi?
Operatorzy - co jest zrozumiałe - nie mają praw do konfigurowania komponentu i praw dostępu (umożliwiającego wysyłanie powiadomień do innych użytkowników).

niama
30-10-2016, 01:45
Fakt, teraz doszłam do tego, że to chyba nie tu rozwiązanie problemu. Chcę żeby user po zalogowani do zaplecza widział tylko swoje wiadomości, a teraz gdy zaloguje się na jego konto i kliknę w dolnym pasku na "Powiadomienia", pojawia się komunikat:
"Wystąpił błąd. 403 - nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny". stąd zasugerowałam się, że muszę go przypisać do grupy która będzie miała uprawnienia do komponentu "Powiadomienia".
Przypisze go więc do grupy Manager...

- - - Updated - - -

Niestety przypisanie go do rupy Manager nic ie dało - ten sam komunikat: "Wystąpił błąd. 403 - nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny".

zwiastun
30-10-2016, 01:55
Jeśli namieszałaś w uprawnieniach, to najlepiej otworzyć tabele uprawnień w bazie danych z czystej instalacji Joomla.

niama
30-10-2016, 06:56
A która tablica odpowiada za uprawnienia?

niama
30-10-2016, 08:21
Zmieniłam w ustawieniach globalnych dla Manager Dostęp do komponentu na "Dozwolony" i mam teraz dostęp do powiadomień.

- - - Updated - - -

Utworzyłam też nową grupę "pomoc" jako podrzędna dla manager. Czy moge zrobić tak, żeby ta grupa mogła przeglądać tylko Powiadomienia, a nie mogła Artykułu, użytkowników itd..?

- - - Updated - - -

Już wiem, trzeba w każdym komponencie, w uprawnieniach ustawiać na "Zabronione"