PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie czcionki i przerwy



Blacky86
02-11-2016, 19:44
Witam,

Szukam i szukam i znaleźć nie mogę :) potrzebuję zrobić większą przerwę pomiędzy artykułami i od razu większą czcionkę tego tekstu co jest na zielono. Za chiny nie mogę znaleźć gdzie to jest... :/
8934

- - - Updated - - -

dodam że strona to www.szkola.cechwejherowo.pl

moje
03-11-2016, 00:54
A korzystasz z narzędzi dla programistów/narzędzi dla twórców witryn, które są wbudowane w przeglądarki?

zwiastun
03-11-2016, 03:49
Sugeruję poczytać trochę na temat pisania dla internetu, formatowania treści, itp.
Wkładasz sporo pracy, aby uzyskać dobry efekt i równocześnie knocisz całą robotę, jak sądzę, głownie z powodu niewiedzy.
Kilka rzeczy na początek:
1. Kto Ci doradził wyrównywanie tekstu do lewej i prawej? Ile takich stron z wyrównaniem do lewej i prawej widziałeś?
2. Wcięcia akapitowe już nawet w książkach stosowane są coraz rzadziej, ale tam są w pełni uzasadnione. Masz jakieś uzasadnienie, do czego mają służyć?
3. W edytorach są takie opcje, jak wklej czysty tekst czy usuń formatowanie. Zrozumiałe, że nie będziesz przepisywać tekstów raz napisanych w Wordzie. ale naucz się je kopiować, bo potem masz np. problemy z interlinią.
4. Artykuły w Joomla można bardzo łatwo dzielić na wprowadzenie wyświetlane na stronach przeglądu (np. na stronie startowej) i tekst zasadniczy, wyświetlany po kliknięciu odnośnika Czytaj więcej. Dzięki temu strony nie są długie na półtora kilometra, jak Twoje.

Na razie wystarczy.
PS Wielkość fontów w nagłówkach H2 określoną masz w pliku template.css (wystarczy kilknąć prawym przyciskiem myszki element na stronie, a następnie wybrać z menu kontekstowego polecenie Zbadaj, żeby się tego dowiedzieć).

Blacky86
03-11-2016, 06:54
Niestety wiem, że wygląda to słabo, ale to nie są moje wymysły tylko osoby, która chce żeby tak to wyglądało. Wszystko to co pisałeś to chciałem wprowadzić... niestety nie spodobało się to. Co do wcięć i formatowania tekstu to przecież oczywiste że wygląda to beznadziejnie, ale tu znowu kto inny wprowadza te artykuły :-) Jak to się mówi "ja tu tylko sprzątam" :-) Element też oczywiście zbadałem i dlatego napisałem bo nie mogłem znaleźć, a zmieniałem wielkość frontów. Spróbuję jeszcze raz, bo często musze albo wyczyścić dane przeglądarki, albo chwile poczekać aż widoczny będzie efekt na stronie. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

zwiastun
03-11-2016, 10:57
Daj tej Osobie do przeczytania ten post. To jest strona szkoły. Ani pierwsza, ani ostatnia zrobiona niefachowo. Ale to przecież nie argument. Argumentem powinno być: czy witryna szkoły zawodowej może mówić swoim uczniom to, co mówi Wasza:

To nic, że się nie znasz na robocie, że nie wiesz, że nie umiesz, że nie rozumiesz. To nic że jesteś specjalistą rodem z programu Usterka. Ważne, byś miał dobre samopoczucie i wiarę we własną wielkość i nieomylność

Blacky86
03-11-2016, 15:48
Hmm trochę dziwny komentarz i trochę nie na miejscu... jeżeli ktoś uważałby się za specjalistę to raczej nie szukałby pomocy...

Pozdrawiam

zwiastun
03-11-2016, 16:22
Chyba mamy problem z rozumieniem :)
Wskazałem Ci kilka fundamentalnych błędów. Tłumaczysz się, że "nie są to moje wymysły tylko osoby, która chce żeby tak to wyglądało".
Zrozumiałem, że wiesz, o co chodzi, ale nie umiesz przekonać osoby decyzyjnej, kimkolwiek ona jest. I stąd mój komentarz i propozycją, by pokazać go tej Osobie. Jeśli jest rozsądna, by nie rzec, mądra, zrozumie, że trzeba oddać sprawę w ręce kogoś, kto się na tym zna (np. Tobie), a nie narażać się na śmieszność i kompromitację. Bo źle wykonana strona kompromituje przede wszystkim wydawcę, a nie wykonawcę.

Nie trzeba być specjalistą, żeby wykonać stronę poprawnie. Ale podstawy wiedzy w tym zakresie trzeba albo posiąść, albo posiadać.

Pomoc na forum to pomoc w rozwiązywaniu napotkanych problemów, a nie dostarczanie elementarnej wiedzy czy porad, gdzie tę wiedzę znaleźć.
I odwrotnie - można być specjalistą i potrzebować pomocy innych, bo nie wszyscy na wszystkim muszą się znać, a problemy mogą mieć różne źródła i wymagać kompetencji innych niż te, które posiada pytający.

Nad komentarzem powyżej spędziłem chwilę nie po to, by kogokolwiek oceniać, tylko pomóc Ci wybrnąć z kłopotliwej sytuacji.
Nie starałem się zbytnio, by był on "delikatny", bo ktoś się może poczuć źle z krytyką.

Tyle tylko, że jeśli ktoś, nie zdaje sobie sprawy, że odstawia chałturę, a robi to na konto poważnej instytucji, jaką jest szkoła, powinien się dowiedzieć bez ogródek, żeby dał sobie spokój i zajął się tym, na czym się zna. Albo zabrał się za solidne szkolenie.

Blacky86
03-11-2016, 16:46
Niestety realia są trochę inne, gdybym mógł to chętnie bym go pokazał... Starsze osoby ciężko przekonać do czegoś innego. Zdaję sobie sprawę że to wygląda bardzo źle i trochę śmiesznie... Z tej sytuacji nie da się wybrnąć, po prostu jestem zmuszony robić to jak ktoś chce... Nie mówię że się na tym znam, bo to jest pierwsza moja strona i nie mam w tym kierunku żadnego doświadczenia, ale większość rzeczy zrobiłbym inaczej.

Pozdrawiam