PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze wstawianiem zdjęć



Giejot
02-11-2016, 19:54
Gdy próbuję dodać zdjęcie do artykułu po kliknięciu "wybierz" bardzo długo ładuje się okno wyboru, a gdy już się pokaże jest "posypane", nie można załadować zdjęcia i pojawia się komunikat: Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in libraries/joomla/filesystem/path.php on line 304

Myślałem, że mam za dużo plików w folderze images (około 4 tys.). Usunąłem około tysiąc ale problem nadal jest.
Co może być przyczyną?

palyga007
02-11-2016, 19:57
a dużo masz folderów/podfolderów?

Giejot
02-11-2016, 20:20
a dużo masz folderów/podfolderów?
W folderze "images" kilka, ale dopiero zauważyłem, że galeria której używam tworzy co 100 plików oddzielny folder w folderach "originals" i "resized" co daje prawie 400 folderów.

palyga007
02-11-2016, 20:42
I tutaj tkwi problem zapewne. Przerabiałem to kiedyś na 1 www. Zbyt duża ilość folderów powoduje, że generowanie widoku "drzewka" albo select listy (w zależności od komponentu) zabija serwer. Trzeba wyciąć elementy kodu odpowiedzialne za listowanie tych folderów wtedy powinno wczytywać się bez większych problemów.
Niestety teraz nie pamiętam w którym to jest dokładnie miejscu, a czasu na szukanie też nie mam... ale kombinuj :)