PDA

Zobacz pełną wersję : telefon nie rozpoznaje wersji mobilnej strony - Gantry 5



mlyngraf
04-11-2016, 08:16
Cześć. Tworzę stronę na szablonie Gantry 5 www.bbconsulting.com.pl/test/index.php/pl/ (nie zwracajcie uwagi na 2 menu główne, to w ramach testów)

Wszystko wygląda dobrze na komputerze, ale na niektórych telefonach, szczególnie z przeglądarkami wbudowanymi w system typu no name strona w ogóle się nie skaluje. Tak jakby telefon w ogólnie nie dopasowywał strony do szerokości ekranu.

Sprawdzałem problem na kilku telefonach.
- Na Chromie strona skaluje się bez problemu
- Na wbudowanej przeglądarce telefonu strona jest rozjechana.

Czy znacie skrypt który ujednolica wersje mobliną do wszystkich urządzeń?

Pozdrawiam

moje
04-11-2016, 09:36
Tak, możesz to zrobić dzięki media queries w kodzie css.

grzesiek_w
04-11-2016, 20:24
Pewnie chodzi o domyślną przeglądarkę na Androidzie w starszych telefonach - nie ma dla nich wsparcia - to oficjalne stanowisko zespołu RocketTheme. Ale te przeglądarki mają bardzo mały udział w rynku. W nowszych wersjach - np już Galaxy 5 neo działa ok

mlyngraf
06-11-2016, 14:45
Tak Grzesiek, właśnie o domyślną przeglądarkę w Androidzie chodzi. Wszędzie strona skaluje się dobrze tylko tam jest padaczka.
Próbowałem to naprostować media queries, ale domyślna przeglądarka Androida 4.4 niszczy nawet te reguły. Przeglądarka na nie po części reaguje, ale w niektórych momentach interpretuje je niewłaściwie.

Znacie może jakieś sposoby żeby sobie z tym poradzić czy sprawa jest już przegrana?

moje
06-11-2016, 23:34
A jak masz ustawiony viewport?