PDA

Zobacz pełną wersję : Znikające menu



james.bien
10-11-2016, 18:48
Jak wiele rzeczy w konfiguracji Joomla okazało się po jakimś czasie banalne, tak i to, o czym pisze takie może być. Póki co zostały mi już tylko dwa problemy. Jeden z nich opisuję niżej. Próbuję na wszystkie sposoby i mi nie wychodzi.

Szablon protostar

1. Tworzę w Mainmenu menu z pozycjami AKTUALNOŚCI, DZIAŁ1, DZIAŁ2, DZIAŁ3.
2. Moduł Mainmenu ustawiony jest na wyświetlanie na wszystkich stronach w pozycji position-1 (na górze strony).
3. DZIAŁ3 ma podmenu z pozycjami PLIKI DO POBRANIA, DOKUMENTY.
-----------------------------------------------
4. W projektancie menu tworzę menu DZIAŁ3 z podmenu PLIKI DO POBRANIA i DOKUMENTY.
5. W modułach tworzę nowy moduł DZIAŁ3 z kategorii MENU. Pozycja wyświetlania - prawa.
6. Ustawiam, że moduł ma być wyświetlany tylko na stronach DZIAŁ3, PLIKI DO POBRANIA i DOKUMENTY.
7. Do menu DZIAŁ3 podłączam moduł DZIAŁ3.

Do tego momentu jest wszystko OK. Mam nadzieję, że napisałem to również zrozumiale dla Was.

A teraz opis problemu.
8. Kliknięcie na DZIAŁ3 z Mainmenu wyświetla mi w pozycji content listę artykułów z kategorii DZIAŁ3 (artykuły PLIKI DO POBRANIA i DOKUMENTY) - OK.
9. Ponieważ kliknąłem DZIAŁ3 - po prawej stronie pojawia mi się menu DZIAŁ3 - OK. Tak miało być - patrz punkt 6.
10. Kliknięcie na pozycję z podmenu DOKUMENTY z Mainmenu otwiera mi pojedynczy artykuł DOKUMENTY - OK.
11. Ponieważ kliknąłem DOKUMENTY - po prawej stronie pojawia mi się menu DZIAŁ3 - OK. Tak miało być - patrz punkt 6.
12. Jeżeli kliknę teraz na DOKUMENTY w menu DZIAŁ3 po prawej stronie, wyświetla mi artykuł DOKUMENTY (OK), ale znika mi menu DZIAŁ3, które jeszcze przed chwilą było widoczne. Jeśli kliknąłbym na kolejną pozycję (PLIKI DO POBRANIA) - ten sam efekt.

Chodzi o to, aby menu DZIAŁ3 było zawsze widoczne po prawej stronie jeśli poruszam się w podmenu DZIAŁ3. W przypadku kliknięcia na DZIAŁ3 lub na któreś z podmenu z Mainmenu - menu DZIAŁ3 po prawej stronie pojawia się.

Trochę się rozpisałem, ale chciałem to zrobić jak najdokładniej, żeby z kolei ułatwić analizę dla kogoś, kto będzie próbował mi pomóc.

Poproszę o sugestie.
Pozdrawiam
JB

komodore
10-11-2016, 20:36
Sprawdź jeszcze raz, jak masz przypisane wyświetlanie modułu dział3 i jaką masz strukturę nawigacji.

james.bien
12-11-2016, 00:28
Problem rozwiązany.
Źle konfigurowałem moduł DZIAŁ3. W konfiguracji tego modułu w pozycji Wybierz menu ustawiałem DZIAŁ3 i na tym kończyłem - to był błąd. Powinienem ustawić Mainmenu, w pozycji Pozycja bazowa ustawić DZIAŁ3, a w pozycji Rozpocznij od poziomu ustawić 2.
Teraz jest tak jak trzeba.

Jak pisałem był to banał, ale tylko wtedy, kiedy się już o tym wie :).

Dzięki za wskazówki :up:.
Pozdrawiam
JB