PDA

Zobacz pełną wersję : Czym się różni szybka instalacja od standardowej?



Kacper Jackowicz
13-11-2016, 14:26
Czym się różni szybka instalacja od standardowej?

Mam home.pl i mogę zrobić tam instalację wersji aktualnej i bez przypisywania domeny.
Czy w takim wypadku czymś to się praktycznie różni od tego jakbym zainstalował np. JAMP i działał lokalnie?

Moim zdaniem NICZYM!

Ale może się mylę... proszę o opinię.

dawidryba11
13-11-2016, 23:55
Home to home... tam sie nie bierze hostingu...mniejsza o to.

Co do pytania to sam sobie odpowiedziales. ;)

LOKALNIE!!! - a to podczas budowy strony ma dla nas same plusy.

1. Szybkosc dzialania - zapisy zmian w plikach trwaja 1ms a nie jak to standardowo przez FTP.
2. Mozesz sobie otworzyc caly katalog projektowy i dowolnie skakac po plikach, CTRL+S od razu zatwierdza dane.
3. Nie musisz sie przejmowac problemami zwiazanymi z transferem danych.
4. Mozliwosc podpiecia systemu kontroli wersji (GIT) - dzieki ktoremu zawsze mozesz wrocic do poprzednich wersji plikow. Itp.
5. Mozliwosc pracy z wspomagaczami: np nodejs, gulpjs, dzieki ktorym mozesz osiagnac autokomilacje lessow / sassow, js a nawet automatycznego odswiezania okna przegladarki po zapisaniu zmian.

A to tylko gora lodowa mozliwosci. Pamietaj, ze ftp nie jest bezpiecznym protokolem i wszystko moze poleciec, problemy z transferami plikow i niewygoda w edycji, choc tak pewnie kazdy zaczynal.

Praca na localhoscie to przede wszystkim oszczednosc czasu, natomiast czas w budowie strony jest najwazniejszym elementem bo z nim nic nie jestesmy w stanie zrobic. ;)

Pamietaj, ze niekoniecznie musisz uzywac JAMP,a choc bardzo polecam ten program- instalujesz i masz wszystko w... no tam. :-D

Kazdy serwer WWW sie do tego nada np: WAMP na Windowsa i LAMP na Linuxa.;)

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Kacper Jackowicz
20-11-2016, 01:30
Dzięki wielkie... rozwiałeś moje wątpliwości.
Trochę z tym home'em tak rzuciłeś i jestem ciekawy co myślisz, ale to nie na temat.