PDA

Zobacz pełną wersję : Helix3 jak dodać drugie menu



emes1973
14-11-2016, 14:29
Witam:
Otóż jest manu główne Main Menu w PA w modułach opisane jako Off Canvas Menu na pozycji offcanvas, chciał bym mieć jeszcze jedno menu na stronie więc użyłem opcji skopiuj i uzyskałem Off Canvas Menu (2), zawartość menu zmienię na swoje np. na User menu i podając pozycję Top 3 która jest wolna wyświetla mi się w taki sposób jak na screene

8948

Co musiał bym zrobić by wyświetlało się jako menu poziome tak jak główne i mógł je ostylować według swoich potrzeb nie instalując dodatkowych modułów menu.
Dziękuję

wezykowski
16-11-2016, 12:37
Zmienić pozycję modułu albo zmienić właściwości wybranego elementu Layout. O takie detale najlepiej pytać na forum autora szablonu. Czy podwójne menu jest Ci koniecznie potrzebne?

emes1973
18-11-2016, 22:26
Zmienić pozycję modułu albo zmienić właściwości wybranego elementu Layout.
Kombinowałem z tym na różne sposoby bez rezultatu.

O takie detale najlepiej pytać na forum autora szablonu.
Jest to darmowy framework Helix3 a ogólnie nie znam angielskiego by się porozumieć rozumiejąc się, translator google troszkę miesza :) .

Czy podwójne menu jest Ci koniecznie potrzebne?
Tak, jest potrzebne inaczej bym nie pytał i nie zakładał tematu ale dzięki za chęć pomocy.

Gall Anonim
18-11-2016, 23:09
Jest to darmowy framework Helix3 a ogólnie nie znam angielskiego by się porozumieć rozumiejąc się, translator google troszkę miesza
To poproś o odpowiedź PeFika - zajmuje się między innymi odpowiedziami na forum JS - autorów Helix'a 3 - i jest to Polak występujący na tym forum pod zacytowanym nickiem więc angielski nie jest ci do niczego potrzebny.

emes1973
18-11-2016, 23:26
To poproś o odpowiedź PeFika - zajmuje się między innymi odpowiedziami na forum JS - autorów Helix'a 3 - i jest to Polak występujący na tym forum pod zacytowanym nickiem więc angielski nie jest ci do niczego potrzebny.

Nie wiedziałem, dzięki za podpowiedź i tak zrobię tylko jak byś mógł podaj mi link bo nie wiem o jakie forum Ci chodzi a skrót JS nic mi nie mówi.

Gall Anonim
18-11-2016, 23:31
Kto jest twórcą Helix'a 3 ?
https://www.joomshaper.com/joomla-templates/helix3
Skrót od nazwy twórcy (patrz między innymi domena JS)
PeFik
to forum na którym jesteś http://forum.joomla.pl/member.php?4845-PeFik
forum JS
facebook
Tyle że większość tych informacji już podałem - proszę czytaj uważnie.

emes1973
18-11-2016, 23:34
No tak :) JomShaper, za długo w pracy i absolutnie nie pomyslałem, dziękuję Ci, punkcik leci za pomoc.
Pozdrowionka

PeFik
19-11-2016, 00:39
Tak bez patrzenia w URL, to tylko mogę powiedziec że musisz dodać jedną linijkę custom css

a mianowicie float:left; dla elementów <li> z owego dodatkowego menu.
ew. usunąc linkę pod i znaczek z boku...

Proponuje skorzystać z:
a) Narzędzie Firebug dla Firefox'a
albo
b) Skorzystać z opcji "Zbadaj element" jak klikniesz lewym klawiszem myszy w firefox.

pobawić się kodem online i zobaczyć co działa, a potem gotowca wkleić do np. custom.css

emes1973
19-11-2016, 01:17
custom.css mam utworzony, podstawa ;) . Dodałem float dla <li> i elegancko mam menu w poziomie, więc zostało je ostylować co nie do końca wychodzi, są w Joomla ( Przyrostek klas CSS menu i Przyrostek klas CSS modułu ) pobawiłem się tym ale nie do końca wszystko działa z ostylowaniem, czytałem o przyrostkach ale gubię się w tym a Joomlę poznaję dopiero, jakaś podpowiedź jak ostylować to dodatkowe menu by wyglądało inaczej jak to podstawowe, firebuga oczywiście używam i testuję nim to menu ale nie wszystkie komendy działają np. color:#fff; nie reaguje a background: #000; bez problemu, dodałem te przyroski w firebug dodałem reguły ale nie do końca jest jak trzeba bardziej chyba będzie chodziło o ostylowanie elementów <li> , jakaś mała podpowiedź bez tutoriali do czytania bo czytałem ;) , dzięki za pomoc.