PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla - przegląd udostępnionych plików przez konkretnego użytkownika



mistergol
15-11-2016, 21:35
Witajcie, Załóżmy , że wrzucam przez panel administracyjny do mediów jakiś plik (obojętnie czy to pdf, zdjęcie, nieważne). W jaki sposób mogę zrobić tak, by jakiś użytkownik widział ten wrzucony dla mediów plik? Otóż chodzi mi o to, że na przykład mając użytkownika xxx po zalogowaniu wyświetlały się media wrzucone do katalogu ".../xxx" , mając użytkownika yyy by po jego zalogowaniu wyświetlały się media z katalogu ".../yyy". W skrócie chodzi mi o to , że media każdego konkretnego użytkownika będą przechowywane w osobnych odpowiadającym im nazwą folderach, które znajdują się w mediach. Mogę to zapewne zrobić przez wrzucenie ścieżki do tego katalogu na przykład do artykułu i sprawę rozwiązać uprawnieniami do artykułu. Chciałbym jednak by wszystko odbyło się automatycznie. Czyli jeśli w serwisie zarejestruje się nowy użytkownik , powiedzmy JanKowalski to od razu zostanie utworzony katalgo JanKowalski a user będzie widział po zalogowaniu tylko zasób tego i tylko tego katalogu. Z góry dzięki za naprowadzenie. Pozdrawiam!

mjmartino
16-11-2016, 08:54
Jeśli ma być automatyzacja to tylko dział zleceń Ci pozostaje.
Ręczne rozwiązanie na usera da się zrealizować za pomocą edytora JCE.
Ewentualnie trzecie rozwiązanie poszukać w katalogu gotowca o zbliżonej funkcjonalności.
Extension Joomla (https://extensions.joomla.org/category/core-enhancements/file-management)