PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją PhocaGallery po odtworzeniu strony.



james.bien
17-11-2016, 22:27
Witajcie!
Pracowałem na Joomli z zainstalowaną PhocaGallery. Pojawiły mi się problemy z konfiguracją. Postanowiłem odtworzyć stronę z punktu przed instalacją PhocaGallery. Stronę odtwarzam do nowej bazy bez tabel. Proces odtworzenia przebiega bez problemów: strona odtwarza się w całości, mam dostęp do zaplecza. Na zapleczu nie widzę żadnych śladów po PhocaGallery, w bazie nie widzę żadnych tabel z _phocagallery.
Próbuję zainstalować PhocaGallery na odtworzonej stronie. Instalacja kończy się niepowodzeniem i komunikatem - załącznik1. W konfiguracji globalnej pojawia mi się (wcześniej nie było) pozycja Phoca Gallery, a po kliknięciu pojawia się błąd - załącznik2.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam
JB

szydlak
17-11-2016, 22:50
Ja bym spróbował tak: w folderze install komponentu pobranego https://github.com/PhocaCz/PhocaGallery/releases/download/4.3.1/com_phocagallery_v4.3.1.zip masz pliki sql. Tam są tworzone tabele. Przez phpmyadmina utwórz je pamiętając o przedrostkach w nazwach tabeli. A potem puść raz jeszcze instalacje foczki.

james.bien
17-11-2016, 23:03
Tam są dwa pliki install.utf8.sql i uninstall.utf8.sql. Rozumiem, że do bazy mam dodać 2 dodatkowe tabele, zaimportować do nich te dwa pliki? A jak te tabele mają się nazywać? Przedrostek_i co dalej?
JB

szydlak
17-11-2016, 23:07
Otwórz plik install.utf8.sql (używaj notepad++). Tam są polecenia sql tworzenia tabel. Ale żeby je wykonać w phpmyadminie poprawnie musisz wszystkie '#' pozamieniać na twoje przedrostki. Potem w phpmyadminie wchodzisz na baże i kopiujesz polecenia sql.

james.bien
17-11-2016, 23:33
Przerobiłem plik wg Twojej wskazówki. Ale nie bardzo wiem jak te polecenia mam do tej bazy wkleić.
JB

szydlak
17-11-2016, 23:38
ctrl+c
następnie w phpmyadminie wchodzisz na baze, zakładka sql i tam wklejasz

james.bien
17-11-2016, 23:45
# MySQL zwrócił pusty wynik (zero wierszy) - tak wygląda po wklejeniu i wykonaniu.:(

JB

szydlak
17-11-2016, 23:46
No i dobrze. Instaluj komponent

james.bien
18-11-2016, 00:10
Chciałbym napisać, że sukces, ale lipa. W bazie pojawiły się tabele xxx_phocagallery itd. Komunikaty po instalacji komponentu te same:(.
Jeszcze jakieś pomysły?

Gdyby się okazało, że nie - dzięki za pomoc.
JB

szydlak
18-11-2016, 00:11
rozumiem ze xxx to przedrostek taki jak pozostałe tabele ? i instalowałeś z pliku który podałem wyżej?

james.bien
18-11-2016, 00:54
Jak najbardziej. Nie kumam tego, że odtwarzam stronę, która z tym komponentem nie miała nic wspólnego i takie klocki wychodzą.
Zastanawia mnie też to, że w tych oryginalnych plikach sql po # są 2 podkreślniki __.

JB

- - - Updated - - -


Ostatnie co mi przychodzi do głowy to coś takiego: z tej paczki co podałem na początku trzeba wejść do folderu update -> sql -> mysql i wyczyścić plik 4.3.0.sql. żeby tam nic nie było i wtedy ją zainstalować.
To dostałem na priv późno w noc.
Pomogło!!!
Ale co i jak i dlaczego - ?????????????????????????????

Dzięki za pomoc i poświęcony czas.
Pozdrawiam
JB