PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z edycją opisu strony



Lucek_stb
28-11-2016, 20:54
Dzień dobry,

postawiłem stronę na szablonie w Joomli, nie było żadnych problemów do momentu, gdy chciałem edytować opis strony. Tak, wiem jest taka opcja w panelu. Dokładnie to zrobiłem. Co więcej w pliku configuration.php tekst jest poprawny - zgodnie z tekstem wprowadzonym na zapleczu. Niestety wszystkie katalogi i google widzą stary tekst.

Wiem, że powinno minąć trochę czasu, aż google ponownie zindeksuje stronę, ale zmianę wprowadziłem ponad miesiąc temu. Poza tym, odpalając stronę w Chrome, gdy klikam "zbadaj" - w znaczniku BODY pojawia się stary opis strony. Czy to możliwe, by jeszcze gdzieś "zagnieździł" się stary opis strony?

Wujek Google niestety nie pomógł :/ Zatem proszę o pomoc szanownych Użytkowników :)

Pozdrawiam!

mjmartino
29-11-2016, 12:06
Witam
Odśwież stronę w przeglądarce poprzez ctrl+f5 lub wyczyść cache
Aby google szybciej uwzględnił zmianę złoś ponownie do indeksacji w Google Search Console

Lucek_stb
29-11-2016, 12:16
Dziękuję za odpowiedź. Cache wyczyscilem zaraz po zmianie opisu strony. To samo ze zgłoszeniem do Google. Niestety nadal wszelkie strony , pokazują stary opis. Najbardziej zastanawia mnie to dlaczego w kodzie widzianym przez wyszukiwarkę nadal jest stary opis... dziś nawet przepuscilem stronę przez jakieś narzędzie do wyceny domen - tam też jest stary opis.

headge
29-11-2016, 12:29
Wejdź do menu - strona główna i zobacz czy nie masz tam opisu w Opcjach metadanych.
Może masz zainstalowany jakiś dodatek do metatagów - i o nim zapomniałeś - też sprawdź.

mjmartino
29-11-2016, 12:30
Być może masz narzędzie 3 do SEO ? i tam zapomniałeś zmienić.
Ciężko wróżyć Opis to konfiguracja ale może być nadpisany przez menu jak i artykuł w zależności jak masz stronę zbudowaną (co jest podpięte pod HOME)

Lucek_stb
29-11-2016, 14:10
Temat rozwiązany. Przyczyna tkwiła w ustawieniach menu. Serdeczne dzięki!