PDA

Zobacz pełną wersję : Indeksacja witryny na Joomla w wyszukiwarce Google. Długa indeksacja, problem



effectdesign@strona.pl
29-11-2016, 16:41
Witam

Mam witrynę opartą o CMS Joomla 3.6.4 tzn www.trans-drog.com.pl (http://www.trans-drog.com.pl)

Strona dotyczy usług transportowych Sobolew

Pytanie:

Czy jeśli chodzi o listopad 2016. To czy nastąpiły jakieś nowości odnośnie indeksacji stron opartych na Joomla 3.6.4

Gdyż ostatnio coś długo się indeksują

Pozdrawiam
Łukasz Chojniak

grzesiek_w
29-11-2016, 23:55
Tylko co tu ma się indeksować? Trzy zakładki a w jednej tylko jakiś tekst. Strona jest widoczna w google po wpisaniu domeny w wyszukiwarce. Ale wątpię żeby strona o tak słabej zawartości merytorycznej - TREŚCI - miała szanse przeskoczyć konkurencje. Teksty to dzisiaj podstawa. Dobre - długie, zawierające frazy kluczowe, ale z lokalizacją. Bo na frazę "piach" trudniej wypozycjonować stronę niż na "piach warszawa"
Sama wizualność strony nic nie znaczy - może tylko dla odbiorcy końcowego tylko czy on znajdzie stronę która nie chce się znaleźć.

Jakiś czas temu robiłem stronę dla okulistki. Rok wcześniej wykonano jej stronę która w ogóle nie weszła do top 100. 5 zakładek na krzyż. W 2 teksty.
W nowej stronie 20 zakładek i blog. Na blogu po prawie 3 miesiącach 20 tekstów - linkowanych z FB i Google plus. Dopiero na 3 frazy wchodzimy do top20. Można szybciej ale.. koszty i mniej bezpiecznie.

Gdzie na tej stronie jest fraza "usługi transportowe Sobolew"????
A sam "Sobolew" jest tylko w zakładce kontakt

Popraw teksty, pomyśl o rozbiciu oferty na więcej zakładek - ale z jedną ogólną linkującą konkretne oferty do podstron. Tytuły zakładek z frazami kluczowymi i lokalizacją. ORYGINALNE dobre teksty - minimum 500 znaków w każdym

effectdesign@strona.pl
30-11-2016, 10:18
Tylko co tu ma się indeksować? Trzy zakładki a w jednej tylko jakiś tekst. Strona jest widoczna w google po wpisaniu domeny w wyszukiwarce. Ale wątpię żeby strona o tak słabej zawartości merytorycznej - TREŚCI - miała szanse przeskoczyć konkurencje. Teksty to dzisiaj podstawa. Dobre - długie, zawierające frazy kluczowe, ale z lokalizacją. Bo na frazę "piach" trudniej wypozycjonować stronę niż na "piach warszawa"
Sama wizualność strony nic nie znaczy - może tylko dla odbiorcy końcowego tylko czy on znajdzie stronę która nie chce się znaleźć.

Jakiś czas temu robiłem stronę dla okulistki. Rok wcześniej wykonano jej stronę która w ogóle nie weszła do top 100. 5 zakładek na krzyż. W 2 teksty.
W nowej stronie 20 zakładek i blog. Na blogu po prawie 3 miesiącach 20 tekstów - linkowanych z FB i Google plus. Dopiero na 3 frazy wchodzimy do top20. Można szybciej ale.. koszty i mniej bezpiecznie.

Gdzie na tej stronie jest fraza "usługi transportowe Sobolew"????
A sam "Sobolew" jest tylko w zakładce kontakt

Popraw teksty, pomyśl o rozbiciu oferty na więcej zakładek - ale z jedną ogólną linkującą konkretne oferty do podstron. Tytuły zakładek z frazami kluczowymi i lokalizacją. ORYGINALNE dobre teksty - minimum 500 znaków w każdym






Cześć

Dziękuję za odzew. Powiem Ci grzesiek_w, że strona nawet na wpisanie domeny trans-drog.com.pl (http://www.trans-drog.com.pl/) się nie wyświetla w googlach. To jest dla mnie dziwne. Trochę zoptymalizowałem witrynę na te frazy. Rozumiem brak treści. Bo klient takie materiały dał.

Ale podstawowa fraza trans-drog.com.pl (http://www.trans-drog.com.pl/) powinna pójść na pierwszym miejscu w google. A nawet na to nie ma. O to chodzi

Bazyl
30-11-2016, 11:05
Cześć,

Po jakie licho cytujesz całe posty?!
Jesteś pewien, ze witryna jest ok?
Co mówi Google Search Console?

Zoptymalizowaliście? Żart ;-)

headge
30-11-2016, 12:12
Zainteresuj się też bezpieczeństwem swojej witryny: https://sitecheck.sucuri.net/results/www.trans-drog.com.pl

Bazyl
30-11-2016, 12:25
A tam, każdy chce dostać Ajfona 17...
A tu ma możliwość ;-)

grzesiek_w
30-11-2016, 13:29
1. Search Console - założyć
2. analytics.google.com - także bo mimo że 1 integruje już wiele narządzi to statystyki pokazują inaczej
3. Tak jak pisałem zadbaj o treści i frazy - jeśli chcecie żeby strona pokazywała się w wyszukiwarce na wybraną frazę to niech ona będzie
4. Na dole możesz dodać drugie nie rzucające w oczy menu i tam daj już frazy typu "usługi transportowe Sobolew" - nie wgląda to ładnie ale pomaga - niech będzie podpięty pod to artykuł o takiej samej nazwie i oczywiście zawiera też takie frazy
5. Blog też nie wyeksponowany - na początek 2 teksty tygodniowo - ORYGINALNE nie zrzynane. Teksty nawiązujące tematyką - może być transporcie, ciężarówkach, dźwigach (NIE WIEM CO) itp ale z frazami dla was ważnymi + lokalizacha. Żeby zwiększyć ruch może porad trochę związanych z branżą
6. Wpisy na blogu podlinkować z FB i Google + dla szybszej indeksacji - te wpisy też ze słowami kluczowymi - Lejki nie ważne
7. Trochę linków z katalogów nie zaszkodzi ale dobrych - teksty minimum 1000 znaków a może być więcej - zobacz listę Cezzy'ego - cezzy.pl - i nie naraz
8. Dobrze dobrać tytuły tekstów
9. Mapę witryny przesłać jak już strona będzie ukończona

To powoli i bez nerwów - za szybko można tylko zaszkodzić
Na pocieszenie strony konkurencji które wyskakują po wpisaniu do google Waszej domeny są słabe BARDZO więc ich przeskoczenie nie powinno stanowić problemu w ciągu 3 miesięcy - bez wynajmowania firmy SEO
Sprawdź je na majestic.com

domena w tym przypadku to nie fraza

Bazyl
30-11-2016, 13:32
Możesz też kupić usługę u świetnego pozycjonera, który będzie wciskał Ci kit za gruby szmal, a Twoja strona będzie dalej kierowała do promocyjnych ajfonów...
Miodzio

effectdesign@strona.pl
30-11-2016, 16:36
Dziękuję Panowie za pomoc. Spróbuję zadziałać z tym na spokojnie ;)

Gall Anonim
30-11-2016, 16:52
strona nawet na wpisanie domeny trans-drog.com.pl się nie wyświetla w googlach
fakt i tutaj następują pytania:
1. Kiedy "odpaliłeś" witrynę?
2. Czy zarejestrowałeś/zweryfikowałeś prawo własności - witrynę/y.
3.Czy wprowadziłeś ręcznie indeksy do google?

effectdesign@strona.pl
05-12-2016, 09:34
Dziękuję Panowie za pomoc. Dzięki waszym radom udało mi się rozwiązać problem. DZIĘKUJĘ ;)