PDA

Zobacz pełną wersję : OT / Hosting współdzielony - spam - dedykowany IP



Agni
01-12-2016, 15:18
Dzień dobry, serwery moich stron (na hostingu współdzielonym) zaczęły wpadać ostatnio coraz częściej na czarne listy. Zauważyłam także okresowo kilkuminutowe przerwy w działaniu serwera (mam monitor na ciągłość online, resety były szczególnie aktywne przez kilka dni - praktycznie co pół godziny down/up, hosting tłumaczył się atakiem na infrastrukturę sieciową, problem podobno został natychmiast usunięty poprzez blokady hostów, które ataki przeprowadzały). Oczywiście ma to konsekwencje w działaniu poczty, otrzymuję coraz więcej zwrotek z 550-JunkMail rejected. Hosting proponuje mi dedykowany numer IP.

1. Czy mylę się przypuszczając, że bez rozwiązania źródła problemu po stronie serwera (wirusów na innych stronach na serwerze) taki IP prędzej czy później TAKŻE znajdzie się na black-indeksie pomimo że moja instalacja J! i przestrzeń dyskowa będzie wolna od malware???
2. Czy przy bazie ok. 5 tys maili lepiej wysyłkę newslettera realizować przez usługę zewnętrzną, czy można bez obaw korzystać z rozszerzeń J! Czy jest jakaś różnica czy korzystam z jakiegoś mailchimpa czy z własnego dystrybutora? Newsletter wysyłamy zazwyczaj 1 raz w tygodniu, czy wysyłanie takiej liczby maili może wpływać na reputację w spamlistach?

Pozdrawiam, dziękuję za wszelkie wskazówki, Agnieszka.