PDA

Zobacz pełną wersję : Gantry5 - Carousel



szeryf75
03-12-2016, 00:01
Witam.
Mam problem ze skopiowaniem z szablonu helium home particles do własnego szablonu stylu dla cząstki Carousel, klonowanie poprzez wykorzystanie dostępnych opcji na zapleczu szablonu nie wywołuje pożądanego efektu. Po zbadaniu inspektorem chrome, zauważyłem różnicę w sekcji navigation. W szablonie demo background tej sekcji jest ustawiony na transparent co daje fajny efekt pokrycia przez slider całego paska nawigacji, wyłączenie w inspektorze powoduje, że sekcja navigation przyjmuje kolor tła zdefiniowany w zakładce styles. Problem w tym, że nie potrafię wywołać efektu odwrotnego, czyli w swoim szablonie, próbując ustawić przeźroczystość tła nawigacji, zamiast pokrycia sliderem sekcji navigation, uzyskuję na niej białe tło. Kopiowanie styli dla pozostałych sekcji, po skopiowaniu odpowiednich klas do pliku custom.scss udało się odtworzyć, ale z tym sliderem nie mogę sobie poradzić. Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

grzesiek_w
03-12-2016, 11:38
Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz żeby Carousel z sekcji #Header wchodził pod pod Menu w Sekcji #Navigation
Jeśli przeglądasz zakładkę home np w Firebugu to zauważ że są style które dotyczą tylko zakładki home - niestety taki sposób ostylowania sprawia potem problemy wielu osobom

Dodaj do custom.scss

#g-navigation {
background: transparent none repeat scroll 0 0;
position: absolute;
width: 100%;
}

szeryf75
03-12-2016, 11:50
Dzięki ponownie za konkretną odpowiedź, sprawdziłem od razu i działa jak należy. Na razie nie mogę dać Ci punktu, bo wyskoczył komunikat, że muszę podbić najpierw reputację innym użytkownikom, ale nadrobię to :up:.