PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze stroną



Blacky86
03-12-2016, 13:05
Witam,

Posiadam stronę którą używam raz do roku. Jest ona tylko po to aby przekazać informacje dotyczące biegu charytatywnego. Po paru miesiącach wchodząc na nią wyskoczyły mi takie komunikat:
Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Table 'u891001618_black.#__session' doesn't exist SQL=DELETE FROM `#__session` WHERE `time` < '1480765511'
Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Table 'u891001618_black.#__session' doesn't exist SQL=SELECT `session_id` FROM `#__session` WHERE `session_id` = '9d83bef5d84a77ef88424956df68fac7' LIMIT 0, 1
Zaznaczam, że ze stroną w tym czasie kompletnie nic nie robiłem.

Pozdrawiam

zwiastun
03-12-2016, 18:05
Możliwe, że ktoś inny coś robił, np. kraker.
Komunikat jest jasny: w bazie danych nie istnieje tabela sesji (pewno została uszkodzona). Należy sprawdzić, jeśli nie ma, to najlepiej odtworzyć ją, wykonując kwerendę na podstawie jakiejś innej (np lokalnej) instalacji Joomla.


DROP TABLE IF EXISTS `#__session`;
CREATE TABLE `#__session` (
`session_id` varchar(191) COLLATE utf8mb4_unicode_ci NOT NULL DEFAULT '',
`client_id` tinyint(3) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0',
`guest` tinyint(4) UNSIGNED DEFAULT '1',
`time` varchar(14) COLLATE utf8mb4_unicode_ci DEFAULT '',
`data` mediumtext COLLATE utf8mb4_unicode_ci,
`userid` int(11) DEFAULT '0',
`username` varchar(150) COLLATE utf8mb4_unicode_ci DEFAULT ''
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8mb4 COLLATE=utf8mb4_unicode_ci;

--
-- Indeksy dla zrzutów tabel
--

--
-- Indexes for table `abcde_session`
--
ALTER TABLE `#__session`
ADD PRIMARY KEY (`session_id`),
ADD KEY `userid` (`userid`),
ADD KEY `time` (`time`);

Przedrostek #_ trzeba zamienić na własny.
Niezaglądanie przez rok do witryny = 99,999% pewności, że witryna została w tym czasie zhakowana. Nawet do budki na działce wypada parę razy zajrzeć, jeśli nie chcesz mieć pewność, że Cię nie okradli. Do banku też cały rok nie zaglądasz?

Gall Anonim
04-12-2016, 00:17
@Zwiastun - jest jeszcze inna mała możliwość - przestrzeń dyskowa "się skończyła" - numer częsty na nazwa.pl ponieważ spece domyślnie przy zakupie ustawiają rezerwację na bodajże 10% a nie tłumaczą ludziom że trzeba to przestawić (bo jak by było za dużo zarezerwowane to by musieli mieć realnie więcej zasobów a tak sprzedają "ile fabryka dała" :-) bo i tak rzeczywiste średnie wykorzystanie usług wychodzi im na poziomie 20%).
Więc jeżeli jest to nazwa.pl sprawdziłbym właśnie tę konfigurację ponieważ dokładnie tak się to u ludzików z nazwa.pl to objawia.

Almon
14-09-2017, 00:25
Przedrostek #_ trzeba zamienić na własny.
Pisząc powyższe przedrostkiem jest:
u891001618_black. czy np
u891001618_black.#_ a może to co domyślnie jest
jos Proszę o odpowiedź, bo nie umiem tego okiełznać a mam podobny problem od kilku dni. Pewnikiem u mnie było zapchanie przestrzeni dysku. Odzyskuję na nowym serwerze.

Almon
14-09-2017, 01:23
Przepraszam. Ten problem rozwiązałem. Natchnęło mnie, że nie tę bazę podłączam. Jeszcze raz przepraszam. Nieaktualne. Można usunąć moje pytanie.