PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie modułów



Gadom
04-12-2016, 20:37
Mam mały (duży) problem z wyświetlaniem modułów. Załączam schemat który pomoże zobrazować cała sytuację.
W formie opisowej wygląda to tak. Mam pewną stronę na której jest kilka modułów przypisanych tylko i wyłącznie do strony głównej, co jest oczywiście normalne. Jednym z modułów jest "News Show SP2" odpowiedzialny za wyświetlanie newsów w krótkiej formie. Do przejścia do pełnej treści artykułu należy kliknąć "czytaj więcej" i tu pojawia się problem. Po kliknięciu treść pojawia się w "kontenerze" pod tym modułem, całość wraca do góry i oglądający stronę albo przegapi bo pomyśli że coś nie działa, albo co każdego newsa którego będzie chciał przeczytać będzie musiał scrolować w dół. Chciałbym aby niektóre moduły (te które mają być widoczne tylko na stronie głównej) przestały się wyświetlać po kliknięciu czytaj więcej, aby pełna treść wskoczyła wyżej. Moduł nie odnosi się do pozycji w menu dlatego nie można wykluczyć tego w przypisaniach modułu do pozycji.

Półśrodkiem było by aby po kliknięciu otwierał się jak do tej pory, ale zostawał na kotwicy na dole. Ale te rozwiązanie nie do końca mnie satysfakcjonuje bo np. nie chce aby w tym momencie slider był dalej widoczny.
Ten sam problem jest przy wyświetlaniu newsów za pomocą domyślnego "Artykuły wyróżnione".

Podejrzewam że jedynym wyjściem będzie stworzenie jakiegoś warunku w php który w stylach dla danych modułów da w css "display:none"
Mam nadzieje że jest jakiś prosrzy sposób rozwiązujący ten problem.

szydlak
04-12-2016, 22:59
Myślę, że problem rozwiąże ten dodatek: https://extensions.joomla.org/extension/advanced-module-manager

Gadom
04-12-2016, 23:20
I rozwiązał, tego mi właśnie brakowało. Dzięki