PDA

Zobacz pełną wersję : Modułowa strona główna a cel odnośników



krisu169
14-12-2016, 17:40
Witam,
projektuję stronę http://fairywoods.kei.pl/zpk/ i strona główna jest zbudowana z odpowiednich modułów. Wszystkie moduły na stronie głównej są przypisane tylko do tej strony, więc na innych się nie wyświetlają. Jednakże klikając w dany artykuł np. ARTYKUŁ KULTURA 05 (pod sliderem i drugim menu), wyświetla się on nadal na tej samej stronie w obszarze


<jdoc:include type="component" />

Oczywiście mogę ten obszar umieścić nad wszystkimi modułami i wymuszać w ten sposób wyświetlanie ich na samej górze.

Jednak zastanawiam się, jak zrobić by nie zmieniać budowy strony głównej i np. wymuszać otwieranie się wszystkich linków w obszarze bez specjalnych modułów (tych przygotowanych tylko pod stronę główną)?

Tak by np. link z danego modułu, po kliknięciu przenosił np. do szablonu strony z aktywnym tylko lewym sidebarem (bez innych modułów)

Jac
14-12-2016, 19:17
Przejrzyj forum i sieć. Było wiele razy, jak wyświetlić wybraną zawartość na stronie głównej, a resztę na podstronach.

Podpowiem, że czasem stosuję np. to rozwiązanie:


<?php if ($_REQUEST[view] == 'featured') { ?>

Zawartość strony głównej

<?php }else{ ?>

Zawartość podstron

<?php } ?>

krisu169
14-12-2016, 20:11
Dziękuję Ci bardzo, ale szukałem i szukałem i znalazłem coś takiego


<jdoc:include type="message" />
<?php
$app = JFactory::getApplication();
$menu = $app->getMenu();
if ($menu->getActive() == $menu->getDefault()) { ?>

<?php } else { ?>

<div class="crate"><jdoc:include type="component" /><div class="clear"></div></div>GDY SIDEBARY SĄ NIEAKTYWNE

<?php } ?>