PDA

Zobacz pełną wersję : kompresja GZIP nie można włączyć



Peterborough24
19-12-2016, 02:15
Przeszedłem na Joomla 3,6 i nie mogę włączyć na domenie kompresję GZIP.
Po włączeniu w ustawieniach strona się nie pojawia.

Na tym samym serwerze mam inna domenę jeszcze w Joomla 2.5 i nie ma problemu z kompresją GZIP.

Proszę o podpowiedź co należy zrobić aby móc ta kompresję GZIP właczyć bez problemu.

Dziękuję
Darek

Peterborough24
20-12-2016, 01:39
Pan z serwerowni zapewnia mnie, że mój serwer jest przystosowany do kompresji GZIP i że taka kompresję uzyskuje się poprzez wpisy na htaccess.
Tylko że mi chodzi o kompresje na system/konfiguracja globalna/serwer/... i tu jest przycisk kompresja stron, który właśnie nie działa.
Po włączeniu strona znika. Co zrobić, aby można było ten przycisk włączać i aby działał?

headge
20-12-2016, 08:04
A nie masz przypadkiem włączonego jakiegoś dodatku do kompresji (tudzież podobnej opcji w szablonie)?

Peterborough24
21-12-2016, 22:10
Mam cos w htaccess wpisanego z kompresja GZIP, to na pewno
Innych dodatkow nie mam, ale z tego co pamietam to się działo jeszcze przed tym wpisem.
Nawet na pewno bo mam taka sama stronę testową i tam wszystko prawie usunąłem z htaccess i jest tak samo.
Stronka jest na Joomla 3,6 na szablonie Monster.

- - - Updated - - -

W szablonie a i owszem jest kompresja włączona na css i na js i html i rzeczywiscie na tej swojej testówce wyłaczyłem z szablonu i można było właczyć twedy na stronie.
A myślałem że tu trochę i tu troche i bym skompresował całkiem.
Nie chce mi sie ładować strona szybko i szukam różnych rozwiązań. No cóż wezmę sie dziś za kompresje moich fotek i potem napiszę na forum, jak nic nie da.
Dziekuję za podpowiedź. Była trafna.

Peterborough24
21-12-2016, 22:59
Co ciekawsze zastosowałem ta metodę na mojej domenie i okazało się, że po wyłaczeniu na szablonie tej kompresji i włączeniu ja od strony Joomla
notowania szybkości porawiły się nawet o ok 10pkt.
Na tel bylo 34 jest teraz 44
a na kompie bylo 30 a jest teraz 38
Ciekawa sprawa.
Jeżeli ktoś ma ciekawe rozwiązania dotyczące szybkości ładowania strony to poproszę.
Dziękuję
Darek

Peterborough24
22-12-2016, 01:36
Piszę bo uważam, że może komuś się przyda moje doświadczenie. Dziwne rzeczy na tym moim serwerze sie chyba dzieją, bo udało mi sie jednak włączyć równocześnie kompresję
na szablonie strony i na Joomla, ale w sumie szybkosc spadla do poprzednich notowań a mianowicie 34 i 30 i jest bardzo słaba.
Dziś biorę się za kompresje fotek.

Peterborough24
22-12-2016, 19:34
Można poprosić o pomoc ..Jak zwiększyć tą szybkość ładowania strony. Stanęło na tym że najwyżej co mogę ustawić to 38 na komorce i 37 na kompie.
Poproszę o poradę. Dziekuję
Darek

mjmartino
23-12-2016, 17:28
Jakiś czas temu napisałem dwa artykułu na ten temat
http://bit.ly/2ikFdJ9
http://bit.ly/2ikCjEe

Peterborough24
31-12-2016, 04:29
Dziękuję za lekturę. Biorę się za studiowanie i odezwę się.
Dzięki