PDA

Zobacz pełną wersję : Dostęp do plików w serwisie



miskolabor
21-12-2016, 19:11
Witam,

Częścią mojego serwisu są pliki w formacie PDF. Na chwilę obecna pliki te są umieszczone w osobnym folderze, nie będącym częścią Joomla a dostęp do nich jest umożliwiony poprzez podlinkowanie plików. Sposób chyba najbardziej prymitywny.
Artykuły w których są linki są w trybie rejestrowalnym zatem dostęp do nich mają tylko zalogowani użytkownicy.
Jednak jak się okazuje w internecie pliki te są dostępne i można je pobrać mając odpowiedni link - chyba wyskakują w wyszukiwarce. Skąd się tam wziął - nie mam pojęcia. Chciałbym doprowadzić do sytuacji w której pliki naprawdę są dostępne tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Jak to zrobić najlepiej?
Fakt że dla ogółu informacje zawarte w plikach są mało użyteczne jednak chciałbym uszczelnić system. Joomla zainstalowana w głównym katalogu Apache. Nie mam dostępu do samego serwera Apache (hosting OVH).

pozdrawiam

pkosela
22-12-2016, 11:21
Może jakiś komponent typu Phoca Download, albo RS files?
Zainteresowałbym się tą kategorią JED: https://extensions.joomla.org/category/directory-a-documentation/downloads?limitstart=0

mjmartino
23-12-2016, 18:22
Najprościej zablokuj możliwość hotlinkowania dopisać dyrektywę w robot.txt Disallow: /twoje_pdfy/