PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły i elementy zaplecza raz są, a raz nie



janykiel
05-01-2017, 19:16
Kochani, mam kłopot ze stroną na Joomli 3.6.5.
Zauważyłem dzisiaj, że artykuły na witrynie raz się ładują, a raz nie. Kiedy nie - jest biała strona. Czasem ładują się po kilku, kilkunastokrotnym odświeżeniu takiej strony. Podobnie jest na zapleczu. Po kliknięciu w cokolwiek niemal za każdym razem trzeba odświeżać, żeby się załadowało, a czasem cofać i próbować ponownie, z różnym skutkiem.

Strona jest z czystej instalacji Joomli 3.6.5 bez żadnych dziwnych rzeczy. Moduł dodany do instalacji to JoomBall - Cookies. Jego wyłączenie nic nie zmieniło. Serwer, na którym jest strona jest kompatybilny z Apache, obsługuje przepisywanie adresów i .htaccess. Nie miałem tego włączonego wcześniej. Sądziłem, że to jest źródło problemu, więc włączyłem, ale problem nadal występuje.

Występuje też na innej wyszukiwarce i w trybie prywatnym.

W ostrzeżeniach znalazłem coś takiego:

Wartość zmiennej upload_max_filesize w pliku php.ini jest większa niż wartość zmiennej post_max_size. Ponieważ ustawienie zmiennej post_max_size ma pierwszeństwo przed upload_max_file_size, to będzie powodować blokowanie wykonania żądań większych niż określone jej wartością. Jest to błąd w konfiguracji serwera. Wartość dla post_max_size powinna być większa niż dla upload_max_file_size, np. o 1. Spowoduj jej zwiększenie lub zmniejszenie wartości upload_max_file_size.

Czy to może mieć z tym coś wspólnego?

Bazyl
06-01-2017, 10:14
Cześć,

stawiałbym na kiepski serwer...

janykiel
06-01-2017, 11:51
LiteSpeed w Dhosting.

Bazyl
06-01-2017, 11:57
artykuły na witrynie raz się ładują, a raz nie

Pozostałe elementy strony się ładują?
Podaj adres, włącz wyświetlanie błędów, sprawdź logi serwera i Joomla

janykiel
06-01-2017, 12:16
Gdzie włączyć to raportowanie błędów?
Przed chwilą z 10 razy musiałem odświeżyć zanim wszedłem w konfigurację na zapleczu.
Na stronę wchodzi się normalnie, zawsze się ładuje. Kłopot pojawia się kiedy próbuję wyświetlić jakiś artykuł lub na zapleczu wejść do jakiegoś elementu, np. artykułów, albo modułów, instalatora itd. Raz wejdzie, raz nie.

www.zooedukacja.pl

Jola
06-01-2017, 12:36
Artykuły kopiowane z Worda?? :)

janykiel
06-01-2017, 12:39
Możliwe, że jakiś się przemknął. Ale co do zasady z Worda lecą do Notatnika i dopiero na stronę. Gdyby nawet to oddziaływałoby to tez na zaplecze? Bo mówimy o białej stronie, to znaczy nie ma nic (żadnych elementów) po kliknięciu w coś i dopiero odświeżenie ładuje stronę. To samo na zapleczu.

Jola
06-01-2017, 12:41
A co z raportowaniem błędów na maxa?

janykiel
06-01-2017, 13:05
Włączyłem. Przyznam, że nigdy nie widziałem raportu błędu Joomli.:zagubiony: Jak będzie, to gdzie go znajdę?

Jola
06-01-2017, 13:15
Błąd powinien się pokazać na "białej stronie"
Podaj adres strony (link do tej "białej")

janykiel
06-01-2017, 13:24
Np. teraz taki: Usuwam profilaktycznie - Strona może być zainfekowana

To jest tak, że na pasku mam normalny adres. Tylko wygląda to tak, jakby się nic nie załadowało. Także to może się załadować, bo czasem i mi się ładuje. To samo mam na zapleczu.

Witryna

8992

Zaplecze (tu akurat Instalator). Generalnie mam wrażenie, że ciężej wchodzą takie składniki jak Instalator, Aktualizacja... Artykuły jakoś łatwiej.

8993

P.s.
Strona jest bardzo surowa, po pełnym wycięciu serwera do czysta i stawianiu z czystej nowej, instalacji Joomli na nowych bazach danych. Tak więc proszę się nie załamywać wyglądem, bo to jest awaryjna sytuacja.

Jola
06-01-2017, 15:13
U mnie strona działa prawidłowo.
Wyczyść cache przeglądarki, przeglądarek.
Może cache na stronie.

janykiel
06-01-2017, 15:51
Dzięki, popróbuję jeszcze. Może to być kłopot z Neostradą?
Cache w katalogu strony wyczyściłem, ale może jakiś jest jeszcze u dhostingu do którego nie mam dostępu.

Sprawdziłem na dwóch innych komputerach w naszej sieci domowej, problem także występuje.:/ Już nie wiem, co myśleć.

janykiel
06-01-2017, 16:26
Sprawdzam na Chrome: na razie wszystko działa. I już nie wiem, co się gryzie na FF i Edge. Czy one korzystają na Win10 z tego samego cache'a?

janykiel
06-01-2017, 17:01
O, przed chwilą na Edge wywaliło mi u góry strony taki komunikat:


Content-Type: text/html; charset=utf-8 Expires: Wed, 17 Aug 2005 00:00:00 GMT Last-Modified: Fri, 06 Jan 2017 15:59:12 GMT Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0 Pragma: no-cache Transfer-Encoding: chunked Vary: Accept-Encoding Date: Fri, 06 Jan 2017 15:59:12 GMT Accept-Ranges: bytes Server: LiteSpeed Connection: close 7afc

Jola
06-01-2017, 18:09
Coś z kompresją gzip?

janykiel
06-01-2017, 18:13
Nie mam już pojęcia. Przed chwilą na Chromie problem ujawnił się na zapleczu. Witryna na Chromie działa OK.

Jola
06-01-2017, 18:27
Pytanie dotyczyło raczej co masz zaznaczone w konfiguracja->serwer->kompresja
Jeśli tak - to zmień na nie i sprawdź.

janykiel
06-01-2017, 18:49
Mam nie.

Problem obecnie jest już także na Chromie na witrynie. Zaraz mnie coś strzeli.

janykiel
06-01-2017, 19:43
Czy to może mieć jakieś znaczenie, że Chrome obsługiwał witrynę zupełnie normalnie, aż nagle najpierw na zapleczu, a potem na witrynie wystąpił ten objaw?

janykiel
06-01-2017, 20:28
Przepraszam, ze raz po raz pod sobą, ale nie mam jak inaczej. Po solidnym czyszczeniu cache Chrome znowu jakby lepiej. Na wszelki wypadek wyciąłem wszystkie teksty do notatnika, żeby zgubić formatowanie z Worda, jeśli coś się przemknęło. Na FF wyczyszczone i dalej to samo.:/

janykiel
09-02-2017, 12:36
Wracam. Niestety, problem uspokoił się na jakiś czas i znowu wrócił. Żeby było zabawniej, nic nie zostało zmienione w tzw. międzyczasie.:P I żeby było jeszcze zabawniej, kłopot analogiczny dotyczy próby gry w literaki na portalu kurnik.oO Tam chyba nie ma joomli... Opadają mi ręce. Trafiłem na wpisy w sieci, które wskazywały na analogiczne problemy na Neostradzie przy ipv6 i już myślałem, że to to, ale okazało się, że nie mam ipv6, tylko ipv4. No i znowu szukam. To może być jakiś problem z nowym PHP? Na serwerze jest php 5.5.

komodore
10-02-2017, 03:05
Nieproszeni goście? Strona znajduje się na kilku "czarnych listach".

janykiel
10-02-2017, 09:40
To niestety raczej spadek po włamie sprzed paru miesięcy. Teraz jest czysto, wykonana była pełna instalacja na czysto, z usunięciem wszystkiego z serwera. Gdzie jeszcze wisi?

komodore
10-02-2017, 11:56
sucuri, virustotal

janykiel
10-02-2017, 13:27
OK, widzę, że nie wszędzie usunięte. Trzyma nas McAfee i Fortinet. Zabawne, bo sucuri na swojej liście ma nas na czysto, ale za McAfee raportuje zagrożenie. Napisałem z prośbą o skan i usunięcie z czarnej listy. Dziękuję Ci bardzo!

janykiel
10-02-2017, 16:05
Fortinet zadziałał natychmiast. Już usunięte. Reszta zmailowana, czeka.

janykiel
10-02-2017, 17:29
Coraz bardziej upewniam się, że problem nie leży w stronie i hostingu. Obecnie ten sam objaw mam z http://dynanet.pl/copywriting/2017/copywriting/jak-zostac-copywriterem-na-serio/

janykiel
17-02-2017, 22:02
Test w dwóch różnych sieciach nie wykazał problemu. Wychodzi na to, że problem jest w Neostradzie.:/ Nasila się z Firefoxem.