PDA

Zobacz pełną wersję : Puste zaplecze



Krzycho0001
05-01-2017, 20:29
Hej,
Dziś bawiłem się grupami- dodałem dwie nowe, poziomami dostępu- zmieniłem dwóm nazwę.
Później pracując w kilku oknach testowałem wszystko live na koncie testowym, jednak w pewnym momencie zamiast dla konta test to dla konta admin zdjąłem jedną z grup które posiadał (registered, superuser) Zabrałem mu registered... po zapisaniu nie widziałem już przybornika. Odświeżyłem stronę i nic, wszedłem w zarządzanie adminem ale nie dało się zapisać po dodaniu grupy z powodu braku przybornika. Po ponownym zalogowaniu nic nie widziałem na zapleczu, po zalogowaniu się i wpisaniu bezpośredniego adresu np do zarządzania użytkownikami widzę daną sekcję ale nie mogę tam nic zrobić. Mam kopię strony ale z 1.01 a przez ostatnie 3 dni sporo na niej zrobiłem.... nie chciałbym wracać do tamtego stanu. RatujAdmina nie pomogło. Proszę o pomoc...
W załączniku screeny.

Jola
06-01-2017, 00:17
Szczerze mówiąc -powrót do wersji zapasowej i powtórne działania byłyby niezłą nauczką - nigdy nie bawi się na "żywym organiźmie" bez kopii.
Namieszałeś w ustawieniach i uprawnieniach.
Spróbuj przywrócić z kopii bazy tabele:
#__assets
#__usergroups
#__users
#__user_usergroup_map

zwiastun
06-01-2017, 02:12
i jeszcze #___viewlevels

Krzycho0001
06-01-2017, 10:37
Jest jeszcze jedno konto z pełnymi uprawnieniami, w nim nic nie ruszałem. Ma dwie grupy (superuser, registered). Czekam obecnie na odpowiedź znajomego żeby podesłał mi hasło lub żeby spróbował się zalogować i zobaczyć czy będzie wszystko widział. Jak to nie pomoże to walczę z bazą.

Dzięki za odpowiedź

Krzycho0001
06-01-2017, 16:45
Ok może jakiś laik taki jak ja trafi na ten temat i przy mu się moje idiotyczne pytanie.

Backup strony robiłem Akeebą (pełny backup). Rozumiem że w nim znajdę w plikach w/w tabele. Czy wystarczy ich wartości skopiować i podmienić w plikach bazy? Czy kopia bazy musi pochodzić z phpmyadmin? Sorry za tego typu pytania ale chyba zbyt wcześnie mi się przydarzyła taka historia a nic nigdy z bazą nie robiłem....

zwiastun
06-01-2017, 19:33
@Krzycho0001: wygląda na to, że jeszcze nie dotarłeś do odpowiedniej wiedzy na temat bazy danych.
Owszem, bazy danych są przechowywane w plikach, ale a) zwykle na serwerach do tych plików nie mamy w ogóle dostępu, b) nigdy nie operujemy bezpośrednio na tych plikach. Dostęp do bazy danych uzyskujemy za pomocą ich interfejsu i specjalnych poleceń (w naszym przypadku interfejsu MySQL) albo za pomocą oprogramowania - w naszym przypadku jest to zwykle phpMyAdmin.
Na więcej informacji nie tutaj miejsce - poszukaj w Sieci.

Krzycho0001
06-01-2017, 21:16
Ok na początku podziękowania dla każdego z Was za odpowiedzi.
Udało mi się znaleźć. Nie powiem bo jestem mega zadowolony :D

Może ktoś kiedyś skorzysta z mojego błędu. Więc po kolei:
1. CHCESZ COŚ GRZEBAĆ- ZRÓB KOPIE
2. Miałem pełną kopie strony z 01.01.2017, w niej w folderze instalation znajdują się pliki z bazy danych. W nich znalałem podane przez kolegów tabele.
3. Zrobiłem kopie bazy z dziś, prównałem w/w tabele. Okazało się że w moim przypadku problem tkwił w miejscu INSERT INTO `#__usergroups` VALUES... - miałem zmienione wartości
4. Skopiowałem ze starej kopii całą bazę i podmieniłem w tej.

5. To, że problem znaleziony nie znaczy że naprawiony bo dopiero wysłałem naprawioną kopię bazy znajomemu który zaraz mi ją wrzuci.
Wtedy napiszę czy wszystko działa jak miało działać.

Krzycho0001
06-01-2017, 22:23
#1062
Trzeba wyczyscic baze i dopiero wrzucac?

zwiastun
07-01-2017, 00:37
trzeba zastąpić tabele - najpierw usunąć, dopiero dodawać

Krzycho0001
07-01-2017, 23:58
Temat można uznać za zamknięty.
- wyciągnięcie tabel z kopii
- usunięcie tabel przez phpmyadmin
- dodanie tabel z wartościami z kopii

Strona działa jak należy.
Dziękuje jeszcze raz za pomoc