PDA

Zobacz pełną wersję : Wgrywanie czcionki do edytorów przez komponent



Pawel24
12-01-2017, 20:54
Cześć, mamy wgrany u siebie na stronie dodatek HD-Gfonts dzięki któremu możemy zmienić czcionkę ale... tylko na całej stronie.
Jest jedna bardzo interesujące nas czcionka która jest z poza zasobów googola (i z automatu HD nią nie dysonuje) którą chcielibyśmy wypróbować na stronie a najlepiej wgrać ją w edytor.

Pytanie brzmi : Czy znacie jakiś dodatek który pozwala wgrywać do joomla czcionkę bezpośrednio z pliku *.zip bez potrzeby grzebania w FTP ?>

Z góry dziękuje za zainteresowanie.

Jac
12-01-2017, 23:49
Nie używam tego typu dodatków. Wolę mieć pełną kontrolę i samemu osadzać wybrane fonty.

Możesz wypróbować https://extensions.joomla.org/extension/phoca-font

Pawel24
13-01-2017, 00:12
Napisali że instaluje z ttf lub eot, niestety nie idzie. Próbowałem z zipa, i reszty plików znajdujących się w pakiecie archiwum


Wyświetla :
Błąd

Unable to find required information in install package


Z tego co widzę można instalować tylko czcionki Phoca, nie o to chodziło, HDradzi sobie pod tym względem dużo lepiej korzystając z czcionek google. Ja mam już własne czcionki komercyjne które chcę szybko wprowadzić na stronę

Jac
13-01-2017, 13:12
Osadzenie fontów @font-face w CSS to 5 minut. Próbuję zrozumieć, po co sobie komplikujesz i szukasz rozwiązania na około. Nie znajduję wytłumaczenia.