PDA

Zobacz pełną wersję : po aktualizacji 2.5 -> 3.6 nie można zapisac zmian np. artykułów



maju603
21-01-2017, 19:35
Aktualizacja za pomocą stosownej funkcji w PA z wersji 2.5 do 3.6.5.
Udana, brak informacji o błędach.

W panelu admina można dokonywać zmian konfiguracji, zarządzać modułami itp.
Nie przyjmuje jednak zmian np. w artykułach.
Zmieniam treść artykułu, klikam "zapisz" i nic się nie dzieje.
Prawa do artykułów na zielono (zapisywane).

Jakiś drobiazg czy coś większego?

maju603
22-01-2017, 10:38
Błąd powstaje po aktualizacji z 2.5.28 do 3.5.1.
Aktualizacja zrobiona automatycznie z Panelu Admina, czyli tak jak to jest zalecane.

Wcześniej usunięte komponenty (odinstalowane), był tylko kalendarz (J...cośtam)
Skoro tuż po aktualizacji do 3.5.1 już nie działa zapisywanie zmian artykułów, to nie aktualizuję dalej.
W PA działa zapisywanie zmian w modułach, menu, ale nie ma możliwości zapisania artykułów.
Zmina artykułów na poziomie strony (nie PA) też nie działa.

Mam więc nowszą Joomlę w wersji read only...
Ach ta nowoczesność...

zeki
22-01-2017, 15:24
Sprawdź czy nie pomoże wyczyszczenie cache przeglądarki.

maju603
23-01-2017, 16:56
Sprawdź czy nie pomoże wyczyszczenie cache przeglądarki.
Za proste.


A czy po takiej aktualizacji nie trzeba przypadkiem zmieniać atrybutów katalogów lub pojedynczych plików?
Całą aktualizację robię na kopiach katalogów/plików i bazy danych.
Czyli:
- zakładam nowy katalog na serwerze (np.www2), do niego wgrywam kopie plików działającej starszej wersji joomli którą chce zaktualizować,
- zakładam nową bazę danych i wgrywam do niej kopię SQLa,
- ustawiam tymczasową domenę na nowy katalog (www2),
- zmieniam dane w pliku konfiguracyjnym (w www2) - właściwa nazwa bazy danych i struktury katalogów na serwerze (wskazanie na www2)
Wchodzę na kopię joomli przez tymczasową domenę, sprawdzam, działa, więc zaczynam aktualizację.

No i lipa... read only.

zwiastun
23-01-2017, 17:15
A po co cała ta procedura?
OK, że sprawdzasz sobie na kopii, ale kopia = Akeeba Backup, odtworzenie witryny, np. lokalnie, aktualizacja, kopia, przeniesienie na serwer ewentualnie po prostu wykonaniee aktualizacji na serwerze, skoro na kopii się powiodła.

maju603
23-01-2017, 18:24
A po co cała ta procedura?

Po to aby widzieć efekt końcowy gdy wszystko jest już w docelowym miejscu, bo właśnie tam ma działać.
Mam dostęp do wszystkiego, kopiowanie plików to nic skomplikowanego, a dzięki ich chwilowemu pobytowi na lokalnym kompie zostaną przy okazji sprawdzone przez antywirusa.

Dodatkowo Akeeba to dodatek, a przecież wszystkie mają być wyrwane z joomli.

Już nie raz "przesuwałem" joomle do innego katalogu, podsuwałem jej inną baze danych i chodziło, a teraz... read only...