PDA

Zobacz pełną wersję : Stare wersje Joomla - ataki, spam - aktualizacja



newuser3
30-01-2017, 09:07
Witam Panowie,

mam poważny problem z 2 stronami na Joomla. Dostałem do adminki serwer (na honme.pl) z kilkunastoma stronami, niestety dwie z nich stoją na starych wersjach joomla, wszystko pewnie chodziło ok gdyby nie problemy z pocztą. Od jakiegoś czasu serwer pocztowy jest wciągany na blacklisty spamowe przez co niemozliwa jest wysyłka maili. niestety serwer pocztowy to ten sam dla wszystkich podstron na koncie. Na serwie ogólny chaos ale ogarnąłem to wstępnie i skaner antyw. wykrył mi sporo syfu właśnie na tych 2 domenach na starej Joomla. Ale po kolei:


- strona 1
Stoi na 1.5.22, strona nieduża, ok 30 artykułów jako podstrony, ok 50 galerii zdjęć. Stare wersje pluginów: aicontactsafe, phoca gallery - najprawdopodobniej on coś miesza. Antywirus wywala komunikaty typu:

php.generic.malware.441.UNOFFICIAL FOUND
php.generic.malware.440.UNOFFICIAL FOUND
php.base64.v23au.186.UNOFFICIAL FOUND
{HEX}php.base64.v23au.186.UNOFFICIAL FOUND

łącznie ok 40 plików wywala monit antywira

Co robić? Aktualizować wszystko po kolei czy stawiać stronę od nowa na najnowszej wersji?


strona 2
Stoi na 2.5.8, strona większa, ok 100 artykułów, kilka starych pluginów: edytor JCE, Ackeeba backup. Tu antywir zgłasza mniej monitów bo:
images/thumb_j2.php5.jpg: Win.Trojan.Hide-2 FOUND
modules/mod_stats/stated9.php:
{HEX}php.malware.charnested.536.UNOFFICIAL FOUND
media/system/js/stated9.php:
{HEX}php.malware.charnested.536.UNOFFICIAL FOUND


Co polecacie zrobić w takich przypadkach? Jak tak stare wersje reagują na przeniesienie na najnowszy silnik? Może któreś z narzędzi będzie dobrym rozwiązaniem?

Bazyl
30-01-2017, 09:16
Cześć,

http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-w-praktyce/mam-witryne-w-joomla/postepowanie-po-wlamaniu

ded
03-02-2017, 13:17
Na starych wersjach będą włamania co chwilę. 1.5 to już zupełnie katastrofa. Strony trzeba postawić na 3.6, importować treści i zrobić nowy wygląd. Ilość pracy podobna jak do zrobienia nowej strony.