PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z edycja i dodawaniem modulow



skrzypek
07-02-2017, 11:58
Witam,
Dawno nie edytowalem zadnego modulu.Teraz chcialem edytowac modul i pojawil sie problem.Klikam na modul i np. zmieniam pozycje modulu i klikam na save "zapisz" i w tym momencie modul sie zamyka i pojawia sie przy nim klodka i zadnej zmiany nie ma.Normalnie w momencie klikniecia na "save" modul powinien zapisac zmiany ,ale nie zamknac sie.Zapisane zmiany i zamkniecie modulu powinno nastapic po kliknieciu "save and close".
W tym momencie nie mam mozliwosci zmiany zawartosci modulu,jak rowniez dodania nowego modulu.Logowalem sie tez na wszystkie loginy "super user" i to tez nie pomoglo.Mial ktos taki problem?
Dzieki

skrzypek
07-02-2017, 13:05
https://youtu.be/dafs2htGUY4

skrzypek
07-02-2017, 20:43
Nikt mi nie pomoze?
Szukalem na forum i w sieci i nic ciekawego nie znalazlem.Sa podobne problemy ktore zostaly rozwiazane ,ale u mnie to nie dziala.
Zauwazylem ze kilka modulow moge edytowac,zmieniac ustawienia i sie zapisuja ,ale zdecydowana wiekszosc nie.Wciaz to samo,po edycji modulu i kliknieciu zapisz pojawia sie klodka przy tym module a zmiany sie nie zapisuja.Wrzucilem na YT jak to wyglada: https://youtu.be/dafs2htGUY4

katarzyna_de
08-02-2017, 10:14
Czy masz uprawnienia żeby edytować te moduły?

skrzypek
08-02-2017, 11:10
Czy masz uprawnienia żeby edytować te moduły?
Oczywiscie.To nie jest problem uprawnien.

komodore
09-02-2017, 00:47
W az przyczyną były filtry mod_security

skrzypek
09-02-2017, 09:21
Ja nie mam takiego modulu.

zwiastun
09-02-2017, 12:15
Mod_security to moduł serwera Apache, a nie Joomla

Jola
09-02-2017, 12:23
W przypadku witryn, które mają bardzo rozbudowane menu, dużo modułów itp
pomaga zwiększenie ustawień limitów serwera:
max_input_vars i max_execution_time

komodore
10-02-2017, 02:14
mod_security to firewall na serwerze apache.
Nie napisałeś jaki hosting. Skontaktuj się z hostingiem, niech sprawdzą w czym problem.
Na pewno problem jest tylko przy zapisywaniu modułów?

skrzypek
10-02-2017, 11:18
mod_security to firewall na serwerze apache.
Nie napisałeś jaki hosting. Skontaktuj się z hostingiem, niech sprawdzą w czym problem.
Na pewno problem jest tylko przy zapisywaniu modułów?
Kontaktowalem sie z wlascicielem serwera i firewall jest wylaczony.Hosting jest na serwerze brata ktory ma go wykupionego od Kei.
Rozmawialem tez z kazdym kto ma dostep do mojej strony i nic specjanego nikt nie robil.
Jesli chodzi o zapisywanie modulow to....jedyne co moge zrobic to opublikowac lub wylaczyc modul klikajac na czerwony krzyzyk lub zielona fajke przy nazwie modulu.Gdy otworze modul zeby go edytowac lub zmienic ustawienia i chce zapisac to nic sie nie dzieje.Niewazne czy klikne "zapisz","zapisz i zakoncz","zapisz i nowy" to jest ta sama reakcja,czyli modul sie zamyka i pojawia sie przy nim klodka,a zmiany sie nie zapisuja.Dodam jeszcze ze nie ze wszystkimi modulami sie tak dzieje.Zauwazylem ze kilka modulow da sie edytowac,lecz zdecydowana wiekszosc nie.Nie mam mozliwosci utworzenia nowego modulu (zadnego).

Jola
10-02-2017, 11:54
W przypadku witryn, które mają bardzo rozbudowane menu, dużo modułów itp
pomaga zwiększenie ustawień limitów serwera:
max_input_vars i max_execution_time

Czy mój wpis jest newidoczny? U mnie pomogło.

skrzypek
10-02-2017, 12:21
Czy mój wpis jest newidoczny? U mnie pomogło.
Juz wysylam zapytanie.

jex
24-02-2017, 21:25
Przede wszsytkim warto podnieść joomle do najnowszej wersji i będzie ok

skrzypek
01-03-2017, 11:29
Przede wszsytkim warto podnieść joomle do najnowszej wersji i będzie ok

Zrobilem to i mam najnowsza wersje.Wciaz nie dziala.

Jola
01-03-2017, 13:29
A jakie masz wartości:
max_input_vars i
max_execution_time

skrzypek
01-03-2017, 13:43
Wlasnie doszedlem do tego,co jest przyczyna mojego problemu,ale nie do konca rozwiazalem go.Wiec tak....nie moge edytowac zadnego modulu, ktory ma ustawione "przypisz do pozycji menu - Na wszystkich stronach".Jesli zmienie na "Tylko na zaznaczonych stronach" i recznie zaznacze strony na ktorych ma sie wyswietlac to wtedy dziala.Dokladnie taka sama sytuacja jest gdy dodaje nowy modul.

- - - Updated - - -


A jakie masz wartości:
max_input_vars i
max_execution_time

Odpowiedz od admina serwera:
"Mamy możliwość w Panelu modyfikować tylko te parametry http://prnt.sc/e7301x

(http://prnt.sc/e7301x)

Jola
01-03-2017, 14:18
Dowiedz się jaka jest możliwość modyfikacji przez htaccess lub php.ini