PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją Joomli 3.6.4/3.6.5



Kamcia
08-02-2017, 00:40
Witam,

mam problem z instalacją Joomli na serwerze hostit.pl. Po wrzuceniu plików przez FTP nie pokazuje mi się strona instalacyjna, a wywala błędy:

Warning: require(/.../libraries/vendor/composer/ClassLoader.php): failed to open stream: No such file or directory in /.../libraries/vendor/composer/autoload_real.php on line 12

Warning: require(.../libraries/vendor/composer/ClassLoader.php): failed to open stream: No such file or directory in /.../libraries/vendor/composer/autoload_real.php on line 12

Fatal error: require(): Failed opening required '/.../libraries/vendor/composer/ClassLoader.php' (include_path='.:/users/.shared/php56/pear') in /.../libraries/vendor/composer/autoload_real.php on line 12


Czy ktoś może zna przyczynę? Od razu mówię, że nie jestem programistą i nie znam się na php ;)Paczka z plikami ściągnięta ze strony Joomli (próbowałam 3.6.5 i 3.6.4)

wezykowski
09-02-2017, 09:12
Były jakieś pliki jak po raz pierwszy wszedłeś na FTP czy było pusto? Jeśli były to co się z nimi stało?
Czy pliki instalacyjne Joomla wrzuciłeś do głównego katalogu na FTP?
Jak wykasujesz wszystkie pliki instalacyjne i wywołasz adres swojej strony to co się pokazuje?

Kamcia
09-02-2017, 18:11
Plików nie wgrywałam do głównego katalogu, ponieważ na serwerze mam kilka stron i każda jest w swoim własnym podkatalogu, który potem jest podpięty do danej domeny lub subdomeny. W utworzonym podkatalogu nie było żadnych plików podczas wgrywania Joomli. Jak jest pusto to wyskakuje:

logo HOSTIT
Błąd 403
Odmowa dostępu.

wezykowski
09-02-2017, 23:00
A inne serwisy dały się zainstalować w innych podkatalogach, tylko Joomla się nie daje?

Stwórz jakiś prosty plik index.html lub index.php np z napisem "test", wrzuć go do tego podkatalogu i zobacz jak się prezentuje.

Zerknij jeszcze na to: http://forum.joomla.pl/showthread.php?82695-Problem-z-instalacj%C4%85-najnowszego-joomla-na-serwerze-home-pl

Kamcia
09-02-2017, 23:52
mam 2 instalacje WordPressa, działają bez problemu, ale po niepowodzeniu, usuwając Joomlę, chciałam wrzucić najnowszego WP (trzeciego) i też nie działała strona instalacyjna... Jednak wpadłam na pomysł instalacji starszej wersji (takiej co wrzucałam kiedyś) i zainstalował się bez problemu :) Następnie aktualizowałam do najnowszej i hula (w tym samym podkatalogu, z tą samą bazą MySQL, która pierwotnie przeznaczona była dla Joomli) ;) Dlatego spróbuje taki myk wykonać też z Joomlą w wolnym czasie.

wezykowski
10-02-2017, 08:53
A hosting spełnia wymagania techniczne dla Joomla (https://downloads.joomla.org/pl/technical-requirements-pl)?

A na hostingu nie masz jakiś gotowych kreatorów CMS-ów, żeby użyć?

Kamcia
10-02-2017, 16:49
Raczej tak, co do PHP na pewno, natomiast nie znalazłam konkretnej informacji na temat wersji MySQL. Jest napisane, że wersja 5, nie wiem czy ogólnie 5 z przodu, czy tylko 5, czyli 5.0... jednocześnie było napisane, że umożliwia instalację Joomla. Nie wiem jednak czy informacje te były aktualne, bo nie znalazłam żadnej daty (to było coś w formie FAQ). Gotowych kreatorów instalacji CMSów niestety brak, inaczej bym pewnie skorzystała ;) Miałam PHP ustawione na 5.6, spróbuję może pod 7.0, ale najpierw zapytam ich o dokładną wersję MySQL, może w tym właśnie jest problem

wezykowski
10-02-2017, 23:33
Umieść plik phpinfo.php na hostingu i sama sprawdź.