PDA

Zobacz pełną wersję : K2 a mapa witryny



(Na)Leśnik
08-02-2017, 21:32
Witam.
Przymierzam się do instalacji K2.
Czy do tworzenia mapy witryny wystarczy standardowy manager, czy szukać czegoś dedykowanego pod K2?
Czy należy stosować jedno i drugie (co wydaje się raczej bez sensu)?
Zostaje jeszcze jedno rozwiązanie - tylko dodatek pod K2 do tworzenia mapy witryny :D
Może ktoś podzielić się własnym doświadczeniem w tym temacie?
Z góry dziękuję :)

Jac
09-02-2017, 10:05
Co masz na myśli, pisząc, czy do mapy witryny wystarczy standardowy manager?

Wystarczy darmowa wersja komponentu OSMap + dodatek mapy dla komponentu K2. Ten z MapX powinien działać z OSMap https://www.z-index.net/en/joomla-xmap-plugins/xmap-k2.html

Nawiasem mówiąc obydwa komponenty mają wspólnego poprzednika - Xmap.

(Na)Leśnik
09-02-2017, 16:26
Co masz na myśli, pisząc, czy do mapy witryny wystarczy standardowy manager?

Taki, który nie jest dedykowany dla K2.


Wystarczy darmowa wersja komponentu OSMap + dodatek mapy dla komponentu K2. Ten z MapX powinien działać z OSMap https://www.z-index.net/en/joomla-xmap-plugins/xmap-k2.html

Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dziękuję.
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale tylko OSMap Pro cyklicznie "aktualizuje" mapę witryny. Nie znalazłem takiej funkcjonalności dla darmowej wersji.


Nawiasem mówiąc obydwa komponenty mają wspólnego poprzednika - Xmap.

Używałem XMap. Mam jeszcze starą instalkę. Rozważam, czy nie warto by było z niej skorzystać ;) Prosty, funkcjonalny i... darmowy. Czego chcieć więcej?
Dziękuje za pomoc.

Jac
09-02-2017, 16:44
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale tylko OSMap Pro cyklicznie "aktualizuje" mapę witryny. Nie znalazłem takiej funkcjonalności dla darmowej wersji. Być może. Tego nie sprawdzałem w OSMap. Na pewno warto kupić wersję Pro. Wesprze to rozwój komponentu, a cena nie jest wygórowana.


Używałem XMap. Mam jeszcze starą instalkę. Rozważam, czy nie warto by było z niej skorzystać ;) Prosty, funkcjonalny i... darmowy. Czego chcieć więcej? Xmap ma zdaje się jakąś lukę bezpieczeństwa, z tego co pamiętam. Już lepiej zainstalować nowszy MapX, choć ten też już został porzucony i nie jest rozwijany.

Jest trochę niezłych, płatnych alternatyw w katalogu JED. Warto zainteresować się.

(Na)Leśnik
12-02-2017, 00:44
Dziękuję :D