PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie artykułów na FrontP - inne niż po kliknięciu "czytaj całość"



AoW
22-03-2007, 14:23
Witam serdecznie,

nie potrafię poradzić sobie z następującym problemem - na stronie głównej nie rozciąga mi artykułu na całą stronę.

www.trailery.net


po kliknięciu "czytaj całość", wyświetla się już dobrze:

http://www.trailery.net/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=34.

Zdjęcie w artykule jest ustawione na "align=right", na stronie głównej wygląda tak, jakby kontener miał width 60%, a nie 100%. Patrzyłem na ustawienia w CSS i tam wszystko jest ok (100%).

Porównywałem też kod tych 2 stron:

BŁĘDNIE

<div id="main_container">
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"><tr><td id="main_left"></td><td>
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">

<tr><td colspan="0" width="100%"><div id="mainbody"><table class="blog" cellpadding="0" cellspacing="0"><tr><td valign="top"><table width="100%" cellpadding="0" cellspacing="0"><tr><td valign="top" width="100%"> <table class="contentpaneopen">
<tr>
<td class="contentheading" width="100%">
Teenage Mutant Ninja Turtles </td>


POPRAWNIE

<div id="main_container">
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"><tr><td id="main_left"></td><td>
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">

<tr><td colspan="0" width="100%"><div id="mainbody"> <table class="contentpaneopen">
<tr>
<td class="contentheading" width="100%">
Teenage Mutant Ninja Turtles </td>

W kodzie strony glownej jest sporo kodu, ktorej nie ma na podstronie, czy ten kod jest moim "problemem"? Jesli tak, to w jakis sposob sie go pozbyc, czy jakos inaczej rozwiazac ten problem.

Prosilbym o podpowiedz gdzie powinienem szukac rozwiazania (w css szablonu? w index.php szablonu? w komponencie strony głównej?)

Pozdrawiam

dorek
22-03-2007, 19:05
jeśli u mnie obrazek nie chce żadnymi sposobami ustawić się tak jak chcę, to na sztywno ustawiam szerokość <div style="width: np400">.
Wiem, że to rozwiązanie zamiast, ale przy braku już jakichkolwiek innych koncepcji działa

AoW
22-03-2007, 20:26
Dzieki za podpowiedz - faktycznie jest to jakies rozwiązanie :) Chociaż musiałbym dla każdego zdjęcia "próbować" określoną odległość, bo zdjęcia są różnej wielkości i się zaczyna rozjeżdżać. Ale może w tym kierunku coś powinienem pokombinować :)

thx!