PDA

Zobacz pełną wersję : K2, czy warto instalować?



(Na)Leśnik
12-02-2017, 11:02
Witam.
Przejrzałem forum i poczytałem o K2.
Chciałbym odgrzać temat poruszany w tych wątkach:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?61666-Zasadność-używania-K2
(http://forum.joomla.pl/showthread.php?61666-Zasadność-używania-K2)http://forum.joomla.pl/showthread.php?56893-K2-czy-warto

(http://forum.joomla.pl/showthread.php?56893-K2-czy-warto)Chodzi mi o to, że od dyskusji w powyższych tematach minęło już trochę czasu.
Zmieniła się Joomla i K2 też.
Być może od tamtego czasu ulubiony CMS ma już takie możliwości, że instalacja K2 nie ma sensu. A może warto zainstalować coś innego?

Moje wymagania nie są wygórowane.
Chcę utworzyć blog, na który będzie pisać 3-5 autorów. Do tego standardowo: galeria (do tej pory korzystałem z dobrodziejstw foczki), newsletter, forum (wcześniej próbowałem coś z Kunena), ocena i komentarze artykułów.
Docelowo może być jakiś mały sklepik, ale raczej jako oddzielna strona (na innej domenie).
Potestuję na serwerze lokalnym, ale może niepotrzebnie myślę o przysłowiowej armacie w celu unieszkodliwienia maleńkiej muchy :D

Powtórzę więc pytanie: K2, czy warto instalować (i używać) w odniesieniu do tego, co napisałem powyżej? :D

Bazyl
12-02-2017, 11:18
Cześć,

kwestia, co dokładnie chcesz zrobić...
Osobiście K2 instaluję na 95% witryn :-)

Oddzielny wygląd / szablon każdej kategorii, generowanie kilku wielkości obrazków, łatwe osadzanie galerii (Sig PRO) oraz filmów (AllVideos), załączniki, pola dodatkowe...

Ale zaraz ktoś napisze, że nie ma sensu, bo np. pola dodatkowe zaraz będą ;-)

Jac
12-02-2017, 11:35
@(Na)Leśnik, wdrożenie K2 będzie wymagać dużo więcej pracy. I pomimo, że sam zrobiłem dużo sporych wdrożeń na K2 i bardzo lubię ten komponent, doradzałbym budowanie twojej strony na samym Joomla.

(Na)Leśnik
12-02-2017, 12:53
@Bazyl dziękuję za odpowiedź.
Zdaję sobie sprawę, że jedni lubią brunetki, a inni blondynki, albo z wąsem lub bez (na forum są przecież koleżanki :D).
Za alternatyw, o których czytałem jest Flexi, Zoo i TZ cośtamjeszcze :D
Masz rację, że nie ma sensu instalować, jeśli pola dodatkowe zaraz będą. To fakt. Przeciw K2 jest jeszcze to, że dodatki, które przejrzałem, są w dużej mierze płatne.
Z drugiej strony nie są to jakieś zawrotne kwoty. A przecież facet wyda na swoje zabawki ostatnie pieniądze :D
Argument 95% przemawia do mnie najbardziej :D
Dzięki za info :D

Bazyl
12-02-2017, 13:00
Argument 95% przemawia do mnie najbardziej

Weź pod uwagę moje przyzwyczajenia ;-)
Jeżeli daję stronę osobie, która ma blade pojęcie, co do edycji tekstów, to jest zainstalowany K2.
I ta osoba sobie radzi, bo na wszystko ma rubrykę...

(Na)Leśnik
12-02-2017, 13:17
@Jac dzięki za odpowiedź.
Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie bułka z masłem. Pracy się nie boję, bo ma wartość dodaną - zdobywanie wiedzy i umiejętności :D
Chodziło mi raczej o to, czy obecnie warto zacząć przygodę z K2, bo od czasu dyskusji, które zacytowałem minęło sporo czasu.
A w pewnych dziedzinach owe kilka lat, to przepaść :D
Jeszcze raz dzięki.

- - - Updated - - -


Weź pod uwagę moje przyzwyczajenia ;-)
Jeżeli daję stronę osobie, która ma blade pojęcie, co do edycji tekstów, to jest zainstalowany K2.
I ta osoba sobie radzi, bo na wszystko ma rubrykę...

Zdarzyło mi się pracować z Joomla.
Coś tam wiem na temat edycji tekstów :D (czytaj: mam blade pojęcie :D)
Chodzi mi tylko o to, że czasami wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia w celu stworzenia czegoś, co możemy wykonać w ramach otrzymanych, np. z Joomla, standardów.
Temat do przemyślenia i do spróbowania. Przecież artykuły zawsze można zaimportować do K2 :D
Jeszcze raz dziękuję.

qrdziel
19-02-2017, 09:29
instalując więcej rozszerzeń do joomli osłabiasz witrynę na ataki
kiedyś instalowałem K2 - wszystkie dodatki, ale po kilku włamaniach staram się unikać dodatkowych rozszerzeń.

mjmartino
20-02-2017, 09:49
Jeśli będzie dużo kategorii na tym blogu to szybciej poustawiasz na K2 bo ma takie cudo jak dziedziczenie ustawień ;)
Całą resztę da się ogarnąć na core + cos tam wzbogacić niedostatki pluginami :)