PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE ! Niewłasciwy adres email strony



Zygmunt Kowalski
14-02-2017, 05:37
W czasie przywracania strony z backupu systemem KICKSTART wyskoczył komunikat; "E-mail Głównego administratora musi być poprawnym adres e-mail"
9047
Dodam że w pliku configuration.php jest wstawiony jest ten sam adres który próbowałem wstawić w powyższy formularz. Z powodu jego odrzucenia chcę sprawdzić jaki adres wstawiony jest do bazy danych.
Sprawa dlatego jest pilna że utknęła mi procedura przywracania strony.
Proszę o pomoc.
Zygmunt

zwiastun
14-02-2017, 13:27
Kickstart rozpakowuje plik archiwum. Po rozpakowaniu możesz wejść do katalogu installation/sql, odnaleźć w pliku sql wadliwy adres i poprawić.

Zygmunt Kowalski
15-02-2017, 01:51
W lokalizacji którą Pan wskazał znalazłem plik joomla.sql. Po edycji w części pliku dotyczącej mojej bazy ( przedrostek; j25test_) znalazłem tam dużo adresów email.
Ale są to jedynie adresy statyczne typu <admin@joomla.org>, <example@example.com> oraz kilku dobrze znanych współtwórców projektu joomla w tym i Pana adres email.
Na pewno nie są to adresy o które upomina się Kickstart. Pozostaje przypuszczać że żądany "Adres email strony" jest adresem email administratora wpisywanym w dziale Ustawienia Globalne przy zakładaniu strony na domenie. Zupełnie nie wiem gdzie szukać tych danych, nie wiem nawet czy na ftp czy może w DB. Rwę włosy z głowy i źle sypiam.
Kowalski

zwiastun
15-02-2017, 10:30
adres wpisywany w ustawieniach globalnych jest umieszczany w pliku konfiguracyjnym - configuration.php w głównym katalogu. Plik ten jest przemianowany na czaas odtwarzania witryny bodaj na configuration.bak. Czyli po tym jak Kickstart rozpakuje pliki trzeba poprawić adres w tym pliku w głównym katalogu instalacyjnym.

Zygmunt Kowalski
16-02-2017, 10:45
W rozpakowanych plikach przez kickstart na koncie ftp w configuration.php cały czas wpisany jest ten email strony którego nie przepuszcza dalej instalator kickstart.
Prawdopodobnie w bazie danych w tabeli która przechowuje tzw. "ustawienia globalne" ktoś dokonanał modyfikacji takiego adresu email i nie wprowadził tej zmiany do pliku configuration.php. Chcę to sprawdzić. Czy może mi Pan udzielić informacji gdzie w bazie danych przechowywane są takie dane ?
pozdrawiam
Kowalski

zwiastun
16-02-2017, 17:03
Dane konfiguracyjne z pliku configuration.php nie są przechowywane nigdzie indziej. Jeśli adres jest niepoprawny, to podanie poprawnego adresu podczas przywracania powinno rozwiązać problem.