PDA

Zobacz pełną wersję : Każdy może dodać nowy artykuł i kasować załączniki od frontu - bez logowania!!



Musso87
17-02-2017, 19:23
Witajcie!

1) Stawiam stronę pewnego stowarzyszenia, działam charytatywnie i mam z Joomla coraz więcej problemów.
Utworzyłem artykuły, które są widoczne jako lista po kliknięciu w menu. Ku mojemu zdziwieniu, każdy kto wejdzie na stronę może dodać zupełnie nowy artykuł o dowolnej zawartości.... :(
9048
Jak to wyłączyć? Nie widzę nigdzie na zapleczu takiej opcji.

2) Kolejna sprawa, fajny komponent "attachments" również wariuje. Wczytany załącznik, każdy może kasować!!

9049

Myślę, że coś jest z uprawnieniami nie tak. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Bardzo proszę o wskazówki.
Bardzo dziękuję za rady.

zwiastun
17-02-2017, 21:00
Jeśli zainstalowałeś Joomla i nie mieszałeś w konfiguracji poziomów dostępu i grup użytkowników, to taka sytuacja nie ma prawa się zdarzyć. Jeśli jednak mieszałeś w tych ustawieniach, to zdarzyć się może wszystko. Sposób naprawy: zależy, co zrobiłeś (albo co zrobił jakiś Twój poprzednik). Najogólniej - trzeba przywrócić standardową konfigurację uprawnień, a to oznacza przywrócenie oryginalnych tabel odpowiedzialnych za te ustawienia.
Piszesz, że "stawiasz stronę". A skoro tak, to ... co zrobiłeś?

Musso87
17-02-2017, 21:10
To co jeszcze zauważyłem, to fakt, ze joomla się nie słucha. Np. w konfiguracji globalnej, mam ustawione, że witryna ma być wyłączona - to w ogóle nie działa, kazdy może sobie wejsc :(
Poczatkowo z rok temu postawiłem joomla 3.4, aktualizowałem sobie z wersji na wersję. Na najnowszej 3.6.5 zainstalowałem szablon, utworzyłem użytkowników, tylko ja mam super usera, wstawiałem artykuły, kategorie, menu ->podstawowe czynności.

Które to tabele odpowiadają za uprawnienia ?
przywróciłem tabelę z czystej świeżej wersji joomla

1) jos_viewlevels
2) jos_usergroups

Niestety, bez jakiejkolwiek poprawy :(
Coś jeszcze mogę sensownego zrobić? Włożyłem mnóstwo wysiłku w postawienie wszystkiego, nie moge opublikowac strony, którą ktoś może zniszczyć wstawiając swoje tresci:(

Bazyl
17-02-2017, 21:16
Jak się wylogujesz od frontu to tez możesz usuwać?
Adres strony podaj

Musso87
17-02-2017, 21:18
w sumie co to za tajemnica...

Bazyl
17-02-2017, 21:23
Usuń ten adres!!!!!!!!!!!!!!!!
Przekombinowałeś...

Musso87
17-02-2017, 21:27
Zwiastun, Bazyl, to macie jakieś pomysły?

Bazyl
17-02-2017, 21:29
Odpowiedź masz w drugim poście tego wątku ;-)

Musso87
17-02-2017, 21:31
"trzeba przywrócić standardową konfigurację uprawnień" nie jestem pewny które to w bazie, bo nie chce jeszcze bardziej rozwalić rozwalić tej pracy..

Bazyl
17-02-2017, 21:34
A nie możesz ustawić dodawania załączników np. tylko dla zarejestrowanych?

Musso87
17-02-2017, 21:46
Super user jest traktowany jak użytkownik publiczny. Zupełnie nic z tego nie rozumiem. Strona nie mogła zostać zhackowana bo nigdy jej nie udostępniałem (chyba, ze się mylę). Nie da się ustawić wstawiania tylko dla zarejestrowanych. Przed chwilą zamieniłem plik configuration.php ze świezej instalacji, podmieniając tylko dostep do bazy danych, jednak problem jest dalej bez zmian

Bazyl
17-02-2017, 21:49
Ale Ty nie masz problemu z samym Joomla, a z dodatkiem do załączników.

Musso87
17-02-2017, 21:52
To ja nie wiem jak wytłumaczyć sobie problem z wyłączoną witryną (nie ma reakcji, ciągle można wejsc na strone bez logowania) i problem z dodawaniem nowych artykułów przez każdego...

Bazyl
17-02-2017, 21:57
Może przeoczyłem, ale nie widziałem ikonek dodawania artykułu...
Zobacz stronę na innej przeglądarce

Musso87
17-02-2017, 21:59
Sprawdzałem. Nawet na smartfonie się to dziadostwo wyświetla, kiedy nie powinno, ani stron, ani tym bardziej dodawanie nowego art. Wejdz np w "dokumenty" - duża ikona na górze od lewej

Bazyl
17-02-2017, 22:02
Faktycznie.
Czyli przekombinowałeś :-)

Musso87
17-02-2017, 22:04
Potrafiłbyś z tym cos zrobić? Wiem, ze coś poszło nie tak... Inaczej nie zawracałbym tu nikomu głowy :)

Bazyl
17-02-2017, 22:08
Jasne, ale to wykracza poza forumową pomoc...

Musso87
17-02-2017, 22:23
Co mogę jeszcze zrobić? To stowarzyszenie non profit. Chcę im pomóc, ale teraz i ja potrzebuje tej pomocy :(

zwiastun
18-02-2017, 16:58
Skoro nie rozumiesz zasad działania systemu uprawnień, to po co modyfikujesz ustawienia domyślne?
Jedynym sposobem naprawienia jest zamiana tabel bazy danych z ustawieniami użytkowników i uprawnień na pochodzące ze standardowej instalacji Joomla.
Zainstaluj lokalnie Joomla, np. na JAMP-ie. Wejdź do phpMyAdmina, pobierz strukturę i zawartość tabel
#__usergroups
#__users
#__user_usergroup_map
#__viewlevels
Zamień #_ na przedrostek, jaki masz w bazie danych witryny

Do Attachments sugeruję pobrać i zainstalować język polski, żeby ustawić uprawnienia.
Jeśli kombinowałeś również z uprawnieniami Attachments (mam takie wrażenie), to najlepiej przeinstalować komponent

Musso87
18-02-2017, 18:11
Nic nie ruszałem z uprawnieniami. Po co..

Tak więc podmieniłem
#__usergroups
#__users
#__user_usergroup_map
#__viewlevels

na domyślne, ze świeżej instalacji i dalej jest dokładnie to samo :(
Na bank problem tkwi w bazie danych bo podmieniałem "uszkodzoną" bazę do świeżej instalacji i na odwrót.

Jola
18-02-2017, 20:12
Spróbuję pomóc, jeśli chcesz podaj na priv adres i dostępy.