PDA

Zobacz pełną wersję : Strona żle działa na Macintosh-u



Ala_pocz
28-02-2017, 23:50
Witam, proszę o wyrozumiałość, jestem początkująca w tworzeniu stron. Moja strona po przeniesieniu na hosting wyświetla się w miarę prawidłowo na większości wyszukiwarek oprócz Safari na komputerach Macintosh. Działają linki zewnętrzne i odnośniki do artykułów, ale nie działa menu - źle się wyświetla i nie działa. Adres strony: psp.zawadzkie.pl
Proszę o pomoc i z góry dziękuję
Alicja

qrdziel
01-03-2017, 00:45
Wiem, że każdy kiedyś zaczynał. Zapamiętam tą stronę do końca życia.
Na początek proponuję wykorzystać gotową templatke. W sieci jest dużo darmowych o przyjemnym designers.
Strona źle wygląda na smartfonach.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

qrdziel
01-03-2017, 13:57
dla szkół powstał specjalny program dotyczący dostępności takich stron:
http://dostepny.joomla.pl/

Ala_pocz
02-03-2017, 00:12
Witam,
dziękuję za odpowiedź. bardzo ciekawy odnośnik, szkoda, że nie natrafiłam wcześniej - jak rozumiem, można tam pobierać pakiety startowe, a ja już mam stronę w oparciu o inny pakiet i na razie nie chciałabym zmieniać, sporo się przy tym napracowałam. Wykorzystałam i zmieniłam nieco szablon JM Seervices, bardzo mi się podobał, podobno dostosowany do urządzeń mobilnych. W każdym razie termin oddania strony do użytku już mi minął i bardzo mi zależy na tych komputerach Macintosh, bo u nas w szkole niektórzy takie mają i nie działa to menu... Strona zachowuje się tak, jak zachowywała się początkowo po przeniesieniu na hosting, zanim dostosowałam plik .htaccess i plik konfiguracyjny - potem już działało dobrze, właśnie oprócz tych Macintosh-ów. Nie wiem, czy mam coś zmieniać jeszcze w tych plikach i jak, czy też to jest jakoś związane z oprogramowaniem tych Mac-ów, czy w ogóle jest szansa, że bez zmiany templatki zadziała?
Z góry dziękuję za dalsze podpowiedzi...
Alicja

- - - Updated - - -

Zauważyłam też, że przeglądarka Safari dla Windowsa (wersja 5.1.7) wyświetla stronę, menu działa (za wyjątkiem sytuacji, gdy chciałam włączyć kompresję gzip, to wtedy na Safari przestały działać jakiekolwiek łącza, tylko pojawiała się strona startowa (na innych przeglądarkach gzip działała bez problemów).

Ala_pocz
03-03-2017, 16:12
Witam, już się wyjaśniło - wszystko działa na komputerach Macintosh z nowszym oprogramowaniem, jedynie na tych starszych nie.
I przepraszam za literówkę w nazwie szablonu - miało być jedno "e".
Dziękuję,
Alicja