PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości zalogowania się do zaplecza



mszkudlarski
05-03-2017, 09:43
Witam wszystkich. Problem jest następujący: serwis postawiony jest na hostingu home.pl, co oczywiście powoduje dziesiątki większych i mniejszych problemów, z którymi jednak do tej pory jakoś sobie radziłem. Niestety, ten piękny czas się skończył... Tydzień temu próbowałem zaktualizować Joomlę do wersji 3.6, co oczywiście wiązało się z koniecznością zmiany rodzaju przekierowania domeny (błąd: brak pliku manifestu). Problem udało mi się rozwiązać, ale po aktualizacji okazało się, że w urlach pojawił się "index.php", którego w żaden, sensowny sposób nie udało się usunąć, a support home.pl standardowo zwalił winę na twórców Joomla... Odtworzyłem więc stronę przez kickstart Akeeby i wszystko działało poprawnie przez 5 dni...

Tyle słowem wstępu. Od piątku jednak nie udaje mi się zalogować do zaplecza. Nie wyświetla się żaden error, strona logowania po prostu się odświeża. Najdziwniejszym w tym wszystkim jest to, że od czasu odtworzenia serwisu nikt przy nim nie majstrował - ani po stronie zaplecza, ani bazy danych, ani ftp'a. Hasło i login oczywiście sprawdzane - są poprawne. Cache przeglądarki też odpada - testowane na trzech komputerach i kilkunastu przeglądarkach i wszędzie jest ten sam problem. Link do witryny: wycieczkiszkolne.info

Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem kiedykolwiek?

Do pliku htaccess dodane jest tylko to:
#Mod_rewrite in use.
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^.*index.php.*
RewriteRule ^(.*)index.php(.*)$ $1$2 [NC,R=301,L]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.wycieczkiszkolne.info$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://wycieczkiszkolne.info/$1 [R=301,L]

mszkudlarski
05-03-2017, 12:53
Problem udało mi się w końcu rozwiązać - temat można zamknąć.

Rozwiązanie problemu, gdyby ktoś miał kiedyś podobny problem. W pliku .htaccess należy dodać coś takiego:

RewriteCond %{REQUEST_URI} !/administrator