PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł ze zdjęciem na stronie startowej.



1sajmon15
09-03-2017, 14:21
Witam. Sprawa myślę że jest banalnie prosta ale niestety mam problem. Usiłuję przerobić wyświetlanie artykułów z aktualności na stronie startowej. Poniżej screen strony nad którą pracuje. Chodzi mi o to ze jak używam modułów do wyświetlania artykułów z danej lokalizacji tj. z "aktualności" chciałbym aby tak jak teraz wyświetla nagłówek i kilka słów z tego artykułu, wyświetlało dodatkowo zdjęcie które umieszczone jest w tym artykule. Proszę o pomoc bo nie wiem czy w joomli jest taka możliwość czy muszę tworzyć nowy moduł. 9065

Jac
09-03-2017, 20:21
Jest wiele modułów aktualności, które mają wbudowaną obsługę zdjęć. Najlepiej poprzeglądaj katalog rozszerzeń Joomla, potestuj, na pewno coś wybierzesz.

1sajmon15
10-03-2017, 07:41
Nie do końca mnie zrozumiałeś chyba. Nie chodzi o moduł jakiegoś artykułu który umieszcza się w aktualnościach tylko chodzi o to żeby te artykuły które są juz utworzone i znajdują się w aktualnościach. Można byłoby wyświetlić np. 3 ostatnie najnowsze na stronie głównej w takiej postaci jak na screenie ale dodatkowo żeby była również miniaturka zdjęcia.

1sajmon15
10-03-2017, 08:21
Dodam również że możliwość wyboru modułów jest taki jak na zdjęciu poniżej. Odnośniki do artykułów z aktualności ze zdjęcia powyżej są utworzone za pomocą modułu " Artykuły z kategorii" który pozwala wyświetlać artykuły dodane w wybranym czasie oraz można wybrać możliwość wyświetlania tj. wielkość czcionki ilość liter w nagłówku oraz tekście poniżej. Jest również opcja rozszerzona z możliwością odniesienia się do przyrostka klas CSS modułu i tutaj właśnie moje pytanie czy za pomocą tego rozszerzenia można jakoś to zrobić czy nie trzeba tak kombinować a można po prostu użyć jakiegoś gotowego modułu. 9066

Jac
10-03-2017, 09:24
Myślę, że Ty nie zrozumiałeś. Zacytuję to co napisałeś w pierwszym poście:

Chodzi mi o to ze jak używam modułów do wyświetlania artykułów z danej lokalizacji tj. z "aktualności" chciałbym aby tak jak teraz wyświetla nagłówek i kilka słów z tego artykułu, wyświetlało dodatkowo zdjęcie które umieszczone jest w tym artykule.
Później piszesz, że nie chodzi o moduł. Naprowadziłem Cię na wybór rozwiązania. Sięgnij do tego i znajdziesz pasujące rozwiązanie.
Nie wiem, z jakiego modułu korzystasz teraz.
Artykuły ze zdjęciami na stronie głównej można również wyświetlać za pomocą komponentu artykułów, tego wbudowanego w Joomla.

1sajmon15
10-03-2017, 10:15
Owszem artykuł taki można wyświetlać ale tu nie chodzi o dodawanie cały czas na stronie głównej jak i w Aktualnościach nowego artykułu tylko jak tworzy sie artykuł do aktualności to po prostu żeby ten moduł który teraz wyświetla na stronie głównej tytuł artykułu i działa jako odnośnik do niego, wyświetlał również zdjęcie zawarte w tym artykule. Czy to tak ciężko zrozumieć ?

Bazyl
10-03-2017, 10:54
Czy to tak ciężko zrozumieć ?

Dobre sobie!

Nie masz pojęcia, jak działają moduły!
Nie sprawdziłeś żadnego z wielu, które wyświetlają zdjęcie w zajawce!

I pretensje. Daleko zajdziesz...

1sajmon15
10-03-2017, 11:25
Otwórz załącznik który dodałem z listą modułów które mam. Sprawdziłem każdy jeden i żaden z nich nie ma możliwości wyświetlania artykułów z aktualności np ostatnich 3 z miniaturami zdjęć które są zawarte w tych artykułach. A wy zamiast na forum pomagać i objaśniać to dodajecie tylko posty krytykujące kogoś ?? To po co w ogóle jesteście na tym forum ?

Bazyl
10-03-2017, 11:29
To po co w ogóle jesteście na tym forum ?

Po to, zebyś nauczył się czytać ze zrozumieniem :-)
Odpowiedź dostałeś od razu:

Jest wiele modułów aktualności, które mają wbudowaną obsługę zdjęć. Najlepiej poprzeglądaj katalog rozszerzeń Joomla, potestuj, na pewno coś wybierzesz.

A gdybyś nie wiedział, co dalej: http://bfy.tw/AYEd

1sajmon15
10-03-2017, 11:37
To skoro tak pomagacie na tym forum to nie możecie podrzucić konkretnego modułu który będzie tak działał??

Bazyl
10-03-2017, 11:40
Nie mam czasu

zwiastun
10-03-2017, 13:07
Standardowe rozwiązanie Joomla: przegląd artykułów wyróżnionych albo przegląd artykułów z wszystkich kategorii. Jedno i drugie daje możliwość wyświetlania lidów (tytuł, ilustracja wprowadzenia, tekst wprowadzajacy i łącze Czytaj więcej). Jeśli chcesz skorzystać z modułów, jest naprawdę wiele rozwiązań, więc musisz się sam na coś zdecydować, przeglądając katalog rozszerzeń.

PS. Twoje uwagi dotyczące forum są nie na miejscu. To jest forum użytkowników. Nikt tu nie ma obowiązku odpowiadać na czyjeś prośby, nikt nie ma obowiązku kłaniać się proszącym o pomoc i tłumaczyć rzeczy oczywistych, tym bardziej nikt nie ma obowiązku wyręczać w takich czynnościach, jak przejrzenie oferty rozszerzeń. Ja Ci np. podpowiem GK News Show Pro, a Ty swoim stylem odpowiesz, żebym się odwalił, bo nie o to Ci chodziło.