PDA

Zobacz pełną wersję : PageSpeed Tools Insights - renderowanie kod JavaScript i CSS



wini74
10-03-2017, 10:52
Aby przyspieszyć stronę skorzystałem z PageSpeed Tools Insights i otrzymałem zwrotną podpowiedź:
Wyeliminuj blokujący renderowanie kod JavaScript i CSS z części strony widocznej na ekranie

co powinienem zrobić aby to naprawić?

zwiastun
10-03-2017, 12:59
Jeśli to możliwe, wyeliminować kod javascript pojawiający się w sekcji body. Przenieść go do sekcji head albo na koniec sekcji body, tuż przed znacznikiem </body>

winne
20-10-2017, 13:51
Jestem ciekaw jak to jest z css, jest w page speedzie jedna reguła, która mówi, że krótki kod css należy wbudować w stronę, natomiast inna reguła mówi, że css należy wyeliminować... :)

Polecam poczytać np ten artykuł: https://www.tworcy.pl/czas-ladowania-strony/

zwiastun
20-10-2017, 14:05
Ten krótki kod dotyczy prostych stron.

Gall Anonim
20-10-2017, 19:09
W praktyce jeżeli PageSpeed Tools Insights pokazuje wynik w zakresie 73+ to możesz "olać" temat. Narzędzie to ma powodować w praktyce dostosowanie witryn do serwerów google a nie mega przyjazność dla użytkownika. Następstwem jest znaczny zysk finansowy po stronie google - zaoszczędzony na infrastrukturze systemu. Ciekawostką jest to że testowi google nie podobają się mechanizmy oparte o chociażby api google :-) Zresztą zrób takie testy - wrzuć w test youtube :-), a potem czystą stronkę z jednym zdaniem tylko z fontami standardowymi powiedzmy w rozmiarze 120 px - zobacz ocenę przyjazności na mobilkach i zerknij na tę stronkę na mobilkach. Wnioski po twojej stronie.