PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlaniie informacji w pozycji modułu



kapka
10-03-2017, 16:32
Cześć,

Nie wiem czy tytuł jest wystarczająco odpowiedni do mojego pytania.

Potrzebuje wyświetlić informację w jednej z pozycji "pozycja_d" szablonu informację o tym, że do danej pozycji nie załadowano modułu.

Sprawdzam czy moduł został załadowany

<?php if(!$this->countModules('pozycja_d')) : ?>
<div> BRAK MODUŁU </div>
<?php endif; ?>

Wszystko ładnie wyświetla się ten komunikat w górnej części strony.
Jednak jak wyświetlić ten komunikat dokładnie w pozycji "pozycja_d".

Dziękuje i pozdrawiam
MK

zwiastun
10-03-2017, 17:15
Zastosuj konstrukcję if else - jeśli są, załaduj moduły, jeśli nie wyświetl komunikat.
Uwaga: czemu ma służyć takie rozwiązanie. Przecież to, że nie załadowano modułów, jako twórca szablonu widzisz, a dla użytkowników to niepotrzebny komunikat.

kapka
10-03-2017, 17:51
Kod który napisałem to tylko przykład.
Chodziło mi o to, że jak mam pozycję w której włączany jest moduł dotyczący jakiegoś baneru to w czasie kiedy jest wyłączony ma się pojawiać informacja o możliwości wyświetlenia baneru np. "miejsce na twoja reklamę".

Już uprzedzam następne pytanie.

Wiem, że można zrobić swój własny moduł z taką informacją i tylko je przełączać.

Jednak klient zażyczył sobie takie rozwiązanie :-).
Ma taki pomysł, że jeśli wyświetla czyjś baner i ma ustawiony czas do kiedy ma być publikowany to w momencie upływu tego czasu (brak publikacji) automatycznie wyświetla się komunikat...

Co do podpowiedzi. To komunikat jest wyświetlany ale nie w pozycji gdzie powinien być załadowany moduł...

Jola
10-03-2017, 18:31
Zrezygnuj z wbudowanej w moduły daty publikacji.
Dodaj własne parametry z datą (datami) i na ich podstawie wyświetlaj zawartość modułu lub info o wolnym miejscu na reklamę.