PDA

Zobacz pełną wersję : Phocamaps - Ups... Coś poszło nie tak.



czarnyblack
13-03-2017, 14:44
Witam.

W Phocamaps wyświetla mi się błąd:

Ups... Coś poszło nie tak.
Ta strona nie wczytała Map Google prawidłowo. Szczegóły techniczne znajdziesz w konsoli JavaScript.

Wyczytałem, że trzeba dodać wygenerowany klucz API. Już go wygenerowałem, nie wiem tylko w którym pliku mam go dodać.

czarnyblack
15-03-2017, 08:12
Serio nikt nie potrafi mi pomóc? Na elektrodzie to samo. Przecież to w miarę typowy problem, który w wyższej wersji komponentu został rozwiązany poprzez dodanie odpowiedniego pola po stronie administracyjnej. W wersji Joomla 2.5 działa tylko ta niższa wersja, w której trzeba zmodyfikować kod źródłowy pliku. Dodam, tylko że nie aktualizuję Joomli, bo nie mam pewności czy któryś z wielu komponentów mi się nie wykrzaczy.

alex51
15-03-2017, 08:31
Serio nikt nie potrafi mi pomóc? Rzeczywiście, poruszyłeś skomplikowany problem, a wystarczy zajrzeć do ustawień komponentu Phocamaps (przycisk opcje w panelu kontrolnym) i odnaleźć opcję Google Maps API Key. Czy znajdziesz to w wersji dla Joomla! 2.5, tego nie wiem, bo zwyczajnie zdążyłem zapomnieć o przestarzałej i niewspieranej wersji Joomla!.

czarnyblack
15-03-2017, 08:41
Śledzę już to forum trochę czasu i Twoje odpowiedzi po prostu są mistrzowskie momentami. Doczytałeś, że w wersji którą posiadam nie ma tej zakładki? Doczytałeś, że nie będę ryzykował w chwili obecnej aktualizacji do wersji Joomla 3, bo mam zbyt wiele komponentów, które mogą się wyłożyć? Także jak nie masz nic do wniesienia, to proszę się nie wypowiadaj.

alex51
15-03-2017, 08:46
Ok, dzięki za uznanie i obiecuję więcej nie zabierać głosu w Twoich wątkach, choć powinieneś doczytać "miedzy wierszami", że bez względu na ryzyko aktualizacja Joomla! do najnowszej wersji jest bezwzględnie konieczna. Bez komentarza.

Hajmus
15-03-2017, 09:50
W ustawieniach komponentu musisz wpisać API Key lub edytuj kod komponentu dodając do niego odpowiednie linijki informujące o API.

czarnyblack
16-03-2017, 10:35
Po prostu nie wierzę...

Może dlatego sami niekompetentni się tu udzielają, bo jakoś źle zadaję pytanie? Postaram się to zrobić raz jeszcze...

W którym pliku, w której linijce kodu dodać API key?

Niech Ci, co nie mają nic do wniesienia się nie udzielają... błagam...

zwiastun
16-03-2017, 12:41
Bo uparcie uważasz, że ktoś tutaj ma obowiązek udzielić Ci takiej odpowiedzi, czyli pobrać przestarzałe oprogramowanie, dokonać analizy kodu, zmodyfikować ten kod i podać Ci instrukcję. Spróbuj sobie więc wyobrazić, że np. nikt tego nie robił. A skoro nie robił, to nie ma gotowej recepty, którą ewentualnie mógłby się podzielić.

I na marginesie:
Jeśli ja nie umiem sobie naprawić protezy, to idę do protetyka, a nie na forum internetowe. A jeśli idę na forum internetowe, to uprzejmie proszę o ewentualną pomoc i dziękuję każdemu, który zechciał się pochylić nad moją sprawą.
Wybacz, ale po przeczytaniu Twoich postów, nawet gdybym dysponował plikiem do podmiany, to bym Ci go nie udostępnił, bo swoją postawą - bluzgając na społeczność - dowodzisz, niestety, że na pomoc społeczności nie zasługujesz.
Przykro mi.

maskodka
16-03-2017, 12:57
Mapy są tworzone przez Google Maps ™
Nie trzeba zapisać się do klucza API Map Google, bo mapy są tworzone przez API w wersji 3.

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/af8870cc9cdc.jpg (https://naforum.zapodaj.net/af8870cc9cdc.jpg.html)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f86e46fd0a56.jpg (https://naforum.zapodaj.net/f86e46fd0a56.jpg.html)


Chociaż strach pisać patrząc na twoje reakcje wobec innych użytkowników forum pamiętaj że tu pomoc jest udzielana za darmo więc Szanuj innych jeśli chcesz żeby ktoś kiedykolwiek jeszcze ci pomógł

zwiastun
16-03-2017, 13:03
@Maskodka: problem w tym, że kolega @czarnyblack ma stare wersje Joomla i PhocaMap, a tam w ogóle (o ile pamiętam), nie było pola do podania klucza API.

maskodka
16-03-2017, 13:16
@Zwiastun dokładnie to też Napisałem wyżej Zresztą po instalacji map pojawia się taki komunikat po angielsku Wystarczy przeczytać no cóż :)

Upgrade

If this is an upgrade of the component, please click Upgrade to complete installation. Your existing data will not be removed.

Maps are created by Google Maps™
You need not to sign up for the Google Maps API key because maps are created by API version 3.

zwiastun
16-03-2017, 13:20
Rozumiem, ale nie wiem, czy doczytałeś oświadczenie, że kolega nie będzie ryzykował aktualizacji do nowszej wersji, bo mu się strona rozwali.

czarnyblack
16-03-2017, 13:58
@zwiastun: widzę, że Ty jedyny doczytałeś ze zrozumieniem treść moich postów. Nie bluzgam, tylko uwierz mi, że naprawdę ręce mi opadają jak ludzie piszą tylko po to żeby pisać. Też mogę w każdym temacie nie mając zielonego pojęcia o sprawie się udzielać ile wlezie i palić głupa, tylko nie mam na to czasu, ani ochoty.

@maskodka jak widać ma problem ze zrozumieniem czegokolwiek, w szczególności komunikatów z phocamaps i uważa, że uprade programu nie wymaga upgradu całej Joomli! ("po angielsku Wystarczy przeczytać no cóż").

Temat rozwiązany, można zamknąć.

zwiastun
16-03-2017, 14:10
@czarnyblack: nie ma w tym nic dziwnego, że często nie wczytujemy się dokładnie w to, co jest napisane. Ba, taka jest natura Internetu - tu nie czytamy tekstów, tu je skanujemy, więc często umykają nawet i istotne informacje. Nie ma się ani o co obrażać, ani tym bardziej wytykać, a "do potęgi tym bardziej" czynić z tego powodu komukolwiek zarzutów. Po prostu tak jest.
Piszesz: temat rozwiązany. Nie gniewaj się, ale kogo obchodzi taka informacja? Co z niej będą mieli inni, którzy - jak Ty - natkną się na podobny problem? Znasz odpowiedź, dotarłeś do niej, opracowałeś, to ją podaj. To dobry sposób, by zatrzeć złe wrażenie, które wywołałeś.
Gdybyś rzeczywiście "bluzgał", reagowałbym ostrzej. Ale nawet ugrzecznionymi słowy można komuś sprawić głęboką przykrość. Myślę, a nawet jestem pewien, że powyżej komuś taką przykrość sprawiłeś. Zupełnie niezasłużenie. @Maskodka również odzywał się, by Ci pomóc, a nie zbesztać.
Zważ - Ty masz problem, Ty możesz być zirytowany, bo problem Cie stresuje. Ludzie, którzy pomagają, czynią to w dobrej wierze.

czarnyblack
17-03-2017, 08:07
Otóż problem rozwiązałem w bardzo prosty sposób. Usunąłem komponent ;) ale nie sądzę żeby komukolwiek ta informacja była przydatna.

czarnyblack
22-03-2017, 08:34
Wracając do tematu. Okazuję się, że jednak mapy muszą być na tej stronie. O aktualizacji do Joomla! 3 nie ma mowy, bo szablon nad którym pracowałem dość długo nie wspiera Joomla! w wersji 3 Zainstalowałem dodatek Google Maps Plugin, który na Joomla! 3 na innej stronie działa bez problemu po dodaniu klucza API, tutaj niestety bez zmian. Może to być faktycznie stara wersja Joomla!, czy jest coś dodatkowo trzeba skonfigurować? Ewentualnie może ktoś ma jakieś inne mapy do polecenia?

dawidryba11
22-03-2017, 09:47
Skoro nie chcesz sie bawic w aktualizacje, choc zapewniam Cie, ze pozniej i tak.bedziesz musial. :) w koncu ktos sie do strony dobierze.

Rozwiazanie jest jedno, znajdz w phoca kawalek kodu, ktory includuje ********** z googlemap i dodaj recznie w kodzie swoj api.
Skoro nie chcesz aktualizowac to ta mala modyfikacja sama z kodu nie zniknie.

Znalezc taki kawalek kodu jest bardzo prosto. Np w linuxie komenda find z parametrami na caly katalog.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

czarnyblack
22-03-2017, 09:51
Wiem, że prędzej czy później aktualizacja mnie czeka, ale teraz po prostu nie obrobię się z robotą żeby jeszcze modyfikować nowy szablon specjalnie pod daną stronę. Co do phocamaps, to wygwiazdkowało Ci to co napisałeś.

zwiastun
22-03-2017, 16:39
@maskodka pewno dopisze, co mu wygwiazdkowało.
Dostosowanie szablonu do J3 zrobionego dla 2.5 nie jest takie trudne. Na jdoc masz poradnik, jak to zrobić.

maskodka
22-03-2017, 17:08
@Zwiastun taka pogoda, że dziś śpię wiec nic mnie nie ruszy :)

dawidryba11
22-03-2017, 19:58
Wiem, że prędzej czy później aktualizacja mnie czeka, ale teraz po prostu nie obrobię się z robotą żeby jeszcze modyfikować nowy szablon specjalnie pod daną stronę. Co do phocamaps, to wygwiazdkowało Ci to co napisałeś.
Poszukaj linie w kodzie, ktora zalaczam skrypty google. To jest cos ja zasadzie api.googlemaps i na koncu po ?daj API KEY, jesli chcesz to moge Ci to strzelic w 5min

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

czarnyblack
23-03-2017, 00:24
@zwiastun, dzięki za info, zgłębię temat.

@dawidryba11, przyznam że już szukałem tych linijek w kodzie, ale jakoś nie mogłem powiązać tego co znalazłem z moim problemem. Ponowie próbę i jak mi się nie powiedzie, nie omieszkam się do Ciebie uśmiechnąć :P Dam znać jak efekty.