PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny objaw - nawiązywanie przez serwer wirtualny połączeń wychodzących.



Atryda1
13-03-2017, 15:43
Dzień Dobry.
Mam postawioną Joomlę 3.6.5 na serwerze w OVH
Jest to jedyny serwis w ramach wykupionej oferty i oprócz niego nic na wirtualce nie stoi.
Od jakiegoś czasu obserwuję dziwne zachowanie serwera polegające na bezustannych próbach połączeń z wciąż kolejnych portów na adres IP 79.96.17.155:80
W logach "OUT" serwera niewiele co jest oprócz godziny, portu wychodzącego, i adresu docelowego.
Wyłączyłem wszystkie możliwe moduły pluginy i komponenty i wciąż jest to samo. Coś wciąż łączy się z tym adresem.
Zastanawiam się w jaki sposób znaleźć przyczynę tego problemu. Czy są jakieś narzędzia dla joomli które umożliwiają analizę tego co w danym momencie dzieje się na serwerze ? Jakiś monitor lub coś co będzie analizowało bieżącą pracę ?

Pozdrawiam
Sławek

Bazyl
13-03-2017, 16:20
Cześć,

może włamanie?
Może zainstalowałeś płatny dodatek, który pobrałeś za darmo, ale z prezentem?

Atryda1
13-03-2017, 16:52
o 14.12 wyczerpał się 5mb limit logów :( więc nic więcej nie jestem w stanie sprawdzić i muszę poczekać do północy.
adres ip to adres firmy uni-com.pl gdzieś z okolic żyrardowa, sade budy czy tak jakoś.
wszystkie używane dodatki to free z repozytoriów joomla - akeba, phoca, jce itp.
jedyne skojarzenie jakie mam z tą firmą to takie że przez jakiś czas w module "doniesienia" miałem skonfigurowane czytanie rssów z 4 domen serwisów www na wordpressie które jak się okazało były obsługiwane i hostowane właśnie przez tę firmę.