PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę uruchomić akebabackup



MaroS73
16-03-2017, 11:44
Witam. Po wielu perturbacjach udało mi się zaktualizować witrynę z 2.5.28 do 3.2 (na razie nie idzie aktualizacja na wyższe, ale nie o tym)Zainstalowałem Akeba, aby na bieżąco wykonywać kopie. Niestety, pomimo komunikatu, że pliki zainstalowano, nie mogę znaleźć w komponentach opcji do uruchomienia Akeba.

zwiastun
16-03-2017, 13:13
Możliwe, że wcześniej był zainstalowany AkeebaBackup i nie został poprawnie odinstalowany. Możliwe, że coś poszło nie tak podczas instalacji.
Najpierw spróbuj skorzystać z opcji Rozszerzenia / Wykrywanie. Użyj przycisku Wykryj, co powinno spowodować, że na liście pojawia się rozszerzenia, które nie zostały zainstalowane poprawnie, a na serwerze są ich pliki. Jeśli się pojawią, zaznacz i skorzystaj z opcji Zainstaluj.

Jeśli nie będzie, usuń wszystkie pliki AkeebaBackup (są w katalogach: components, administtrator/componeents, media i plugins/system. Ewentualnie przejrzyj bazę danych - szczególnie tabelę #__extension oraz #__menu i pousuwaj z nich odpwołąnia do AkeebaBackup. A następnie zainstaluj raz jeszcze

MaroS73
16-03-2017, 18:29
Dziękuję. Jeśli uda mi się naprawić witrynę - wykorzystam tę radę. Póki co, nie mogę. Przy próbie aktualizacji z 3.2 do 3.4 witryna przestała mi się wyświetlać. Nie ma żadnych komunikatów, biała strona. Próby powrotu do 3.2 nie powiodły się. Mam zagwozdkę. Pewnie będę musiał przywrócić kopię 2.5.28 i zaczć wszystko od nowa.

zwiastun
16-03-2017, 20:46
Raczej tak - sugeruję zapoznanie się z artykułem nt. migracji z joomla 2.5 DO 3.X na wiki.

MaroS73
16-03-2017, 21:04
Czytałem kilka artykułów na ten temat. Jednak witryna jest po wcześniejszej migracji z 1.5 do 2.5, potem do 3. W bazie danych, w tabelach mam niezły chaos. Sądzę, że część problemów wynika właśnie stąd.