PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rozszerzeniem Gspeech - fragmenty artykułu na górze strony.



anglo
17-03-2017, 16:25
Witam serdecznie,

Mam problem, którego nie potrafił rozwiązać nawet twórca oprogramowania Gspeech. Mianowicie, gdy zastosuję kod {gspeech}, na górze strony pojawia się fragment pierwszego zdania. Gdy przed zdaniem, które ma być czytane, występuje więcej tekstu lub fotografia, to problem nie występuje. Podaję przykładowy link (http://anglobook.pl/czesci-mowy/zaimki-w-jezyku-angielskim/przymiotniki-dzierzawcze) z problemem.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc lub wszelkie sugestie :)

Hajmus
17-03-2017, 20:04
Zapewne sam napis {gspeech} skopiowałeś i wkleiłeś. Może wkleiły się jakieś style itp. Zobacz w źródle czy jest czyste <p>{gspeech}</p> :)

anglo
17-03-2017, 20:22
To chyba nie to. Zrobiłem test bez wklejania kodu

<p>
{gspeech}test test{/gspeech}</p>

I to również wyświetla się na górze strony.

zwiastun
17-03-2017, 20:53
Trochę z boku: napisz, po co i komu ten dodatek? Czytnik strony jest przydatny osobom niewidomym i słabowidzącym. Ale jeśli ktoś potrzebuje czytnika, to korzysta z oprogramowania, które umożliwia obsługę komputera i różnych aplikacji, a nie tylko strony internetowej. Co więcej, takie dodatki osobom korzystającym z czytników często nie tylko nie pomagają, ale przeszkadzają, bo są w konflikcie z oprogramowaniem używanym przez osoby niewidome czy słabowidzące (NVDA, JAWS, Orca czy inne).

anglo
17-03-2017, 21:45
Dodatek całkiem dobrze radzi sobie z czytaniem słówek oraz zdań w języku angielskim, korzystając z głosów Google. Strona skierowana do uczących się języka angielskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszę nagrywać lektora, który czytałby wybrane treści. Taki był na początku zamysł, ale znalazłem to rozwiązanie i gdyby nie fakt, że coś się w kodzie psuje, byłoby prawie idealnie :)

anglo
20-03-2017, 16:30
Przepraszam z góry, że pisze pod swoim postem.

Problem najprawdopodobniej wynika z zastosowanego w szablonie WARP framework. Gdy w base.css zmieniam margin to mogę ukryć to co się wyświetla. Niestety lektorka nadal czyta fragmenty kodu, więc rozwiązanie jest tylko wizualne...

anglo
20-03-2017, 17:06
Temat do zamknięcia.

Problem powodowało rozszerzenie Fast Social Share. Po wyłączeniu wszystko działa poprawnie.

Dziękuję za zaangażowanie.