PDA

Zobacz pełną wersję : wybór języka strony w menu z działającymi skojarzeniami



pedros650
18-03-2017, 22:35
Stworzyłem stronę w trzech językach. Wszystko działa bardzo dobrze. Klient zaś wymyślił sobie aby flagi z wyborem języka były rozwijane w menu. Zrobiłem zatem linki zewnętrzne i dodałem flagi, ale w ten sposób nie działają skojarzenia stron. Będąc w zakładce np. kontakt, zmieniając język przenosi mnie do strony głównej. Ma ktoś pomysł jak zrobić wybór języka w menu?

Gall Anonim
18-03-2017, 22:52
Pedro - a moduł języki nie ma przypadkiem opcji lista?
A swoją drogą - gdzie link do strony?

Jac
18-03-2017, 23:01
Ja bym to zrobił w następujący sposób. Zakładam, że nadpisywanie szablonów masz opanowane.

Zarówno menu w Joomla jak i przełącznik języka to listy ul li.

Dla modułu menu stworzyłbym własny widok (nadpisanie w szablonie), w którym chcemy osadzić również listę <li> z przełącznika języka.

Pozostanie kwestia osadzenia modułu przełącznika języka. Na szybko zrobiłbym to tak, że osadziłbym moduł przełącznika języka przed zamknięciem tagu </ul> menu. Oczywiście moduł przełącznik języka również trzeba nadpisać w szablonie. W nadpisaniu tym generowałbym tylko zawartość samych elementów <li> (bez <ul></ul>, bo te mamy w naszym głównym menu.

Nie jest to może najlepszy sposób (lepszym byłoby napisanie całego modułu obsługującego menu i przełącznik języka), ale powinno załatwić sprawę.

Pokażę działający przykład, ale z wpiętą wyszukiwarką w module menu http://www.gabin.pl. Zasada osadzenia podobna do opisanej.

Gall Anonim
18-03-2017, 23:13
Swoją drogą jak ma przykładowo mega menu (a nie wiem bo linka do strony nie użyczył) to może osadzić w nim po prostu moduł i po ptokach.